Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Mandaty to nie wszystko, najważniejsze to pomagać mieszkańcom

2015-11-15 19:05:00 (ost. akt: 2015-11-15 19:11:21)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nasza praca to nie tylko nakładanie mandatów. To również działania profilaktyczne, pomoc mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów. Czasami ludzie potrzebują się tylko wygadać i od ich wysłuchania również jest dzielnicowy — mówi asp. sztab. Adam Świder, kierownik I rewiru dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Po raz szósty wybierzemy najbardziej popularnego dzielnicowego spośród czterdziestu jeden funkcjonariuszy działających w Elblągu i powiecie elbląskim. Dla wielu mieszkańców będzie to okazja aby poznać swojego dzielnicowego i dowiedzieć się, czym tak naprawdę się zajmuje.

— Składanie wizyt, prowadzenie rozmów, odwiedziny posesyjne, występowanie w przypadku ujawnionych nieprawidłowości do instytucji, które mogą coś zmienić, naprawić poprawić, występowanie do zarządców: ogólnie niesienie pomocy mieszkańcom. Tym na co dzień zajmuje się dzielnicowy — wylicza asp. sztab. Adam Świder. — Czym się różni jego praca od pracy innych policjantów? Przede wszystkim kontaktem z mieszkańcami.

— Oprócz podstawowych zadań dzielnicowy prowadzi działania profilaktyczne, a także uczestniczy w akcjach, festynach, tak aby być jeszcze bliżej mieszkańców — dodaje Piotra Cioła, naczelnik Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP W Elblągu. 


Nic więc dziwnego, że dobry dzielnicowy powinien nie tylko znać się na wszystkim, ale też odznaczać sumiennością, otwartością na innych.

— Musi być też przyjazny, cierpliwy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba musi poświęcić swój czas prywatny, żeby pomóc mieszkańcom — dodaje kierownik rewiru dzielnicowych. — Dzięki temu można zyskać zaufanie mieszkańców. Przez 10 lat byłem dzielnicowym. Moim terenem działania była ulica Czerniakowska, Malborska, Huzarska, Panieńska. W tamtym czasie był to bardzo trudny rejon, w tej chwili trochę się to zmieniło, jest dużo lżej. Zdarza się jednak, że i teraz otrzymuję telefony od mieszkańców tamtego rejonu, pamiętają mnie. 


Nic dziwnego, że dzielnicowy to najbardziej wszechstronny policjant w komendzie. Jednego dnia jest nauczycielem w szkole, następnego pełni służbę patrolową. Właśnie trwa głosowanie na tego, który zdaniem elblążan wzbudza największe zaufanie i najlepiej sprawdza się w swojej pracy.

Plebiscyt organizuje Komenda Miejska Policji w Elblągu. Nasza redakcja włączyła się w organizację plebiscytu. Czytelnicy mogą już głosować na swojego faworyta – szczegóły i lista dzielnicowych.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mama #1858545 | 178.36.*.* 16 lis 2015 09:09

  Dzielnicowi przynajmniej cos umieja nie to co ci z prewencji co to tylko paly nosza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Vikary #1858423 | 88.156.*.* 15 lis 2015 22:17

  Najbardziej niedoceniana praca w tej formacji, a dzielnicowi tak naprawdę znają się na wszystkim i to jest bardzo smutne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pelagia #1858393 | 83.23.*.* 15 lis 2015 21:35

  Ludzie dobrej roboty wisieli kiedyś przed zakładem. Może ogłosić konkurs ,kto widział dzielnicowego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Sam #1858390 | 88.156.*.* 15 lis 2015 21:21

  hahahahahahahahaa.........

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz