Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Prawie 200 policyjnych kontroli. Trzech pijanych kierowców

2015-11-16 11:23:59 (ost. akt: 2016-01-08 18:30:13)

Autor zdjęcia: Policja

Blisko 200 kierowców skontrolowali policjanci z ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu podczas minionego weekendu. Dwóch z nich straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, trzech okazało się pijanych.

54-letni rowerzysta, zatrzymany w miejscowości Krzewsk (gm. Markusy), jechał „zygzakiem”. Okazało się, że ma w organizmie promil alkoholu. Mężczyzna po policyjnej kontroli dalej już nie pojechał. Wcześniej był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

— Z kolei 18-letni Dariusz S. zatrzymany przez policjantów z Pasłęka w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Młody mężczyzna został zatrzymany w sobotę około godziny 18, gdy kierował vw polo. Na domiar złego alkotest wykazał ponad promil alkoholu w organizmie 18-latka. Samochód przekazano innej trzeźwej osobie — informuje podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Najwyższy wynik badania miał jednak zatrzymany w niedzielę w Kwietniewie 19-letni Paweł K. Mężczyzna kierował vw sharanem mając 1,24 promila. Prawa jazdy nie posiadał. Teraz odpowie przed sądem za wykroczenie czyli jazdę bez uprawnień oraz przestępstwo - kierowanie pod wpływem alkoholu. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia.