Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

W Elblągu przywitano symbole Światowych Dni Młodzieży

2015-11-17 08:40:00 (ost. akt: 2015-11-17 09:01:49)

Autor zdjęcia: organizator

Do Elbląga przybyły w poniedziałek drewniany krzyż i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego - symbole Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu 2016 r. odbędą się w Krakowie.

W Elblągu symbole ŚDM powitano w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Bema uroczystą mszą świętą i peregrynacją. Symbole ŚDM wędrują od wielu lat po całym świecie. Były m.in. w Toronto, Amsterdamie czy w Buenos Aires.

Drewniany krzyż, nazywany dziś Krzyżem Światowych Dni Młodzieży, został wykonany w 1983 r. Papież Jan Paweł II przekazał ten Krzyż młodym wzywając: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.
Od 2003 r., wraz z Krzyżem, wędruje Ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego.
— Krzyż jest znakiem miłości Pana Jezusa do ludzi. Zachęca też do głoszenia, że tylko w Chrystusie jest zbawienie i odkupienie. Ikona Matki Bożej zachęca natomiast do wejścia w bardziej szczery kontakt z Jezusem oraz pociesza nas swoją czułością — wskazywał biskup elbląski Jacek Jezierski, który odprawił mszę świętą

Głównym tematem 31. Światowych Dni Młodzieży jest Boże Miłosierdzie.
— Polska to ojczyzna św. Jana Pawła II, gorliwego czciciela i apostoła tego miłosierdzia. To także On był inicjatorem ŚDM — mówi Julka Zimowska, obecna na poniedziałkowej mszy. — A sama peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży może pobudzić młodzież do myślenia w stronę Pana Boga i obudzi wiarę u tych, których wiara troszkę śpi — dodaje.

Symbole ŚDM pozostaną w Elblągu do najbliższego piątku (20.11). W tym czasie będą celebrowane w elbląskich parafiach, a także w areszcie śledczym. Potem zostaną przekazane parafii NMP Matki Kościoła w Jantarze.
as


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB