Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Ruszy budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Lotniczej

2015-11-17 14:21:09 (ost. akt: 2015-11-17 14:24:31)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Elblągu

W ciągu 60 dni przy ul. Lotniczej ma zostać wybudowany kompleks sportowo-rekreacyjny. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na jego budowę z wykonawcą.

Umowę podpisał prezydent Elbląga Witold Wróblewski i reprezentujący wykonawcę Andrzej Stefaniszyn z firmy Bullait.
— Ciszę się, że udało się znaleźć dodatkowe środki na realizację tej inwestycji, życzę firmie powodzenia w pracach — mówił tuż po podpisaniu umowy prezydent Wróblewski.

— Mamy doświadczenie w budowie boisk sportowych i kompleksów rekreacyjnych w całej Polsce, realizowaliśmy również inwestycje w Elblągu, rozpoczynająca się już wkrótce budowa powinna przebiegać sprawnie — stwierdził z kolei Andrzej Stefaniszyn.

Początkowo koszt inwestycji zaplanowano na 300 tys. zł. Jednak oferty, które zebrano w przetargu, przewyższały tę kwotę. W budżecie miasta udało się jednak znaleźć dodatkowe pieniądze, około 50 tys. zł., i wyłonić wykonawcę, który za wykonanie zadania zaproponował 347.752,71 zł.

W ramach budowy kompleksu wykonane zostaną: plenerowa siłowania z nawierzchnią bezpieczną, boisko poliuretanowe do piłki koszykowej, teren do ćwiczeń street workoutu, plac zabaw wraz z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych, ogrodzenie, oświetlenie i monitoring.

Warto dodać, że także dziś ogłoszony został ponowny przetarg - na budowę orlika lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Modlińskiej 39 oraz kolejny na przebudowę toru wrotkarskiego z dostosowaniem do standardów toru łyżwiarskiego wraz z przebudową boiska wewnątrz przy ulicy Agrykola 8.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. et #1859909 | 87.204.*.* 17 lis 2015 23:25

    Będzie gdzie pić...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)