Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Ulice Długa, Wiosenna, Elbląska i Gen. Andersa jak nowe. W czwartek uroczyste otwarcie

2015-11-18 16:58:46 (ost. akt: 2015-11-18 17:14:43)
Ulica Długa w Pasłęku

Ulica Długa w Pasłęku

Autor zdjęcia: UMiG w Pasłęku

Zakończyły się prace związane z budową ulic: Długiej, Wiosennej, Elbląskiej i Gen. Andersa w Pasłęku. Uroczyste oddanie do użytku dróg odbędzie się już w czwartek, 19 listopada, o godzinie 15.

Wykonana została jezdnia o nawierzchni asfaltowej z chodnikami po obu stronach, na odcinku od ul. Sprzymierzonych poprzez ul. Wiosenną i Długą do ul. Traugutta, pozostałe ulice wykonane zostały jako ciągi pieszo-jezdne z kostki betonowej. Do posesji wykonane zostały zjazdy i dojścia z kostki betonowej w miejscu istniejących. Wykonana została instalacja burzowa, częściowo przebudowana została sieć wodociągowa. Na ulicy Generała Andersa uzupełnione zostało oświetlenie drogowe.

Koszt zadania ogółem wyniósł ponad 3,7 mln zł, w tym: dotacja z budżetu państwa z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych do 50% kosztów robót budowlanych 1.771.693,00 zł, środki Powiatu Elbląskiego 678.695,25zł, środki Gminy Pasłęk 1.257.354,75 zł.

Przypomnijmy, że starania o remont tych ulic rozpoczęły się w 2012 roku, kiedy to gmina Pasłęk podjęła decyzję o przystąpieniu do opracowania dokumentacji projektowej na realizację zadania ze środków gminnych. Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój, oraz partnerstwu Powiatu Elbląskiego z Gminą Pasłęk.
Rok 2014 był rokiem wzmożonych działań mających na celu przygotowanie zadania do realizacji i złożenie wniosku o dofinansowanie z budżetu państwa. Podmiotem realizującym została Gmina Pasłęk, natomiast Powiat Elbląski został wskazany jako partner współfinansujący.

W marcu 2015 roku podpisana została umowa na realizację robót z Przedsiębiorstwem Drogowo – Budowlanym „DRO-BUD” Leszek Rysztowski z Morąga. Wszystkie zadania udało się wykonać w wyznaczonym terminie.
opr. na podstawie materiałów UMiG Pasłęk
Ulica Generała Andersa w Pasłęku

Źródło: Dziennik Elbląski