Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Meble Wójcik Elbląg pokonały SMS Gdańsk 38:26

2015-11-22 11:03:57 (ost. akt: 2015-11-22 11:06:43)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pewne i wysokie zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze ręczni I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg, którzy we Władysławowie ograli SMS Gdańsk 38:26 (23:14).

Ze względu na remont sali, w której na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze ręczni SMS, sobotni pojedynek został rozegrany we Władysławowie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem byli elblążanie i nie zawiedli.
— Przez cały czas dominowaliśmy na boisku. Przewyższaliśmy rywala także warunkami fizycznymi — informuje dyrektor elbląskiego klubu Łukasz Kuliński.

Wynik spotkania otworzył Stanisław Gębala, ale za chwilę Paweł Falacz doprowadził do remisu. To był jedyny remis w tym meczu. „Meblarze”, nie lekceważąc ani przez moment swojego przeciwnika, poszli za ciosem i już po kwadransie prowadzili 10:4. SMS starał się, walczył ambitnie, ale elblążanie na niewiele pozwalali rywalowi. Do szatni schodzili prowadząc dziewięcioma bramkami i tego meczu nie mieli prawa już przegrać.

W drugiej połowie trener Mebli Wójcik Dariusz Molski bez przerwy dokonywał zmian i wprowadzał do gry wszystkich zawodników, będących na ławce rezerwowych. Ostatecznie elblążanie wygrali aż 12 bramkami.
— Zagraliśmy dobry mecz, a przy tym kolektywnie, nie pozwalając na wiele naszemu rywalowi — ocenia Kuliński. — Cieszy przede wszystkim skuteczność, a co najważniejsza gra w dobrym tempie przez cały pojedynek.
JK

SMS ZPRP Gdańsk — Meble Wójcik Elbląg 26:38 (14:23)
Meble Wójcik: Głębocki, Ram — Malczewski 4, Spychalski 1, Paweł Adamczak 3, Gębala 3, Szopa, Nowakowski 7, Serpina 7, Olszewski 3, Piotr Adamczak 1, Netz 1, Malandy, Kupiec 3, Tórz 5. Kary: 10 min
Najwięcej dla SMS: Sićko 7, Mauer 5, Boryto 4. Kary: 10 min


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB