Sobota, 19 czerwca 2021. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Pierwszy w mieście lekkoatletyczny Orlik. Wkrótce ruszy budowa

2015-12-29 12:10:00 (ost. akt: 2015-12-29 12:49:46)
Budowa Orlika ma się zakończyć w czerwcu 2016 roku

Budowa Orlika ma się zakończyć w czerwcu 2016 roku

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Do czerwca 2016 roku przy Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Modlińskiej powstanie pierwszy w Elblągu orlik lekkoatletyczny. Oprócz elblążan będą z niego mogły korzystać także sportowe instytucje miejskie.

Potrzeba było dwóch przetargów by wyłonić wykonawcę lekkoatletycznego orlika w Elblągu. Firmy, które zgłosiły się do pierwszego przetargu, zaproponowały ceny, które przewyższały kwotę, jaką na tę inwestycję planowało wydać miasto. Ostatecznie, dzięki ministerialnemu dofinansowaniu sportowy obiekt może powstać.
— Z Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznano nam 350 tys. zł dofinansowania do inwestycji — mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Budowa nowego obiektu sportowego przy ul. Modlińskiej pochłonie 772 tys. zł i w części będzie realizowana z pieniędzy budżetu obywatelskiego na 2015 r.
— Obiekt będzie posiadał czterotorową, 200-metrową bieżnią okrężną o nawierzchni syntetycznej. Z bieżnią okrężną połączona będzie bieżnia prosta, zakończona skocznią do skoku w dal obok której znajdować się będzie rzutnia do pchnięcia kulą — wymienia prezydent Wróblewski .

Wewnątrz bieżni powstaną dwa boiska: poliuretanowe boisko wielofunkcyjne z koszami i słupkami do siatkówki oraz boisko trawiaste z bramkami do piłki ręcznej. Oba będą ogrodzone ogrodzeniami z piłkochwytu, w których zamontowane zostaną bramy i furtki. Cały teren zostanie oświetlony, a na budynku zamontowane zostaną kamery monitoringu.

We wtorek (29.12) władze miasta podpisały umowę na wykonanie obiektu z warszawską firmą Max.
— Mamy czas na realizację zadania do czerwca 2016 roku. Jeśli pogoda będzie łaskawa, planujemy skończyć inwestycję nawet w trzy miesiące — mówi Marek Pastwa, prezes zarządu firmy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB