Niedziela, 13 czerwca 2021. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Taki wieczór zdarza się tylko raz w życiu... Ruszają studniówki

2016-01-08 09:11:48 (ost. akt: 2016-01-08 09:26:23)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już w piątek (8.01) odbędzie się pierwsza w Elblągu studniówka. Jako pierwsi dzisiejszej nocy będą się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się w hali MOS przy ul. Kościuszki. Ten obiekt ma już swoją wieloletnią historię w goszczeniu takich balów.
— To jest magiczna chwila i niezapomniana noc. To bal, który w pewien sposób wprowadza uczniów w dorosłe życie i pierwsza, poważna zabawa, na której zaprezentujemy się w pięknych strojach w eleganckich wnętrzach — mówi uczennica I LO Alicja Klarkowska z klasy IV o profilu humanistyczno-artystycznym. — To także jedyna okazja do tego, by pobawić się wspólnie z nauczycielami — dodaje.

Z łezką w oku swoje studniówki wspominają także nauczyciele i pedagodzy. Dzisiaj przyznają, że ten wieczór to dla nich także swoista cezura: po balu wspólnie z uczniami będą odliczali dni do matury. A potem – pożegnają kolejny rocznik swoich podopiecznych.

Wszystkie elbląskie szkoły, z jednym wyjątkiem, organizują bale studniówkowe poza swoimi murami. Jedynie studniówka Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się w murach szkoły. ZSM z tej tradycji nie zamierza rezygnować.
— Nie chcemy tego zmieniać i nadal trzymamy się tradycji. Bal studniówkowy w szkole to nie tylko oszczędność w kosztach jego organizacji, ale myślę, że również zobowiązuje uczniów do godnego zachowania. A jak pokazują nasze wcześniejsze bale, na studniówce w szkole uczniowie świetnie się bawią — wyjaśnia dyrektor szkoły Mariusz Bachanek.

Wszystkim uczniom życzymy świetnej zabawy na studniówce oraz jak najlepszego zdania egzaminu maturalnego.
as


Już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu internetowego poświęconego studniówkom w Elblągu. Znajdziecie tam nie tylko zdjęcia z elbląskich bali, ale również filmy - więcej tutaj

Gdzie odbędą się elbląskie studniówki w tym roku
I LO — hala MOS przy ul. Kościuszki
II LO — Hotel Elbląg
III LO — Hotel Elbląg
IV LO — hala MOS przy ul. Kościuszki
Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących — sala bankietowa Eden
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych — Kazimierzówka
Liceum Plastyczne — Celebra
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług — lokal Aster
Zespół Szkół Gospodarczych — sala bankietowa Eden
Zespół Szkół Mechanicznych — w szkole
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych — w sali Biblioteki Elbląskiej

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB