Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Snowkiting na Zalewie Wiślanym. Zapraszają na "najgorętszy weekend"

2016-01-11 13:43:12 (ost. akt: 2016-01-11 13:49:21)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

To ma być najgorętszy zimowy akwen wybrzeża. „Weekend na lodzie”, największa snowkitowa impreza sportowa, odbędzie się na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej 16 i 17 stycznia w godz. 10-16.

Snowkiting to zimowa odmiana kitesurfingu. Jest to młody, bardzo dynamicznie rozwijający się sport łączący latawiec pociągowy ze snowboardem lub nartami. Do uprawiania snowkitingu potrzebny jest wiatr oraz duża otwarta przestrzeń pokryta śniegiem lub lodem. Snowkiting jest prostszy w nauce od kitesurfingu. Twarde podłoże pozwala na łatwiejszy start i jazdę przy stosunkowo słabym wietrze. Zamarznięty Zalew Wiślany ze swoim równym wiatrem oferuje wyśmienite warunki do uprawiania tego sportu.

Pomysłodawcami i pierwszymi organizatorami amatorskich zawodów byli Daniel Kruszewski i Bartek Stępień. Obecnie zawody rozgrywane są w Krynicy Morskiej na wysokości Hotelu Krynica i z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów. Tegoroczna edycja jest już szóstą z kolei i łączy w sobie zawody sportowe oraz piknik rodzinny, podczas którego będzie można spróbować swoich sił nie tylko z latawcami, ale także z bojerami.

W trakcie imprezy odbędzie się wyścig Long Race, wyścigi Course Race, wyścig o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej oraz zmagania Freestyle - Hang Time. Podczas pikniku zorganizowane zostaną kuligi snow-tube dla dzieci, strefa chill-out, w której będzie można się ogrzać i skorzystać z przygotowanych animacji.

Jak wziąć udział w imprezie? Udział w pikniku i szkoleniach jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, aby poznały fajną, aktywną stronę zimy na Pomorzu, na wielkiej tafli lodu –Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej. Dla uczestników zawodów konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły i informacje: www.weekendnalodzie.pl ; www.facebook.com/weekendnalodzie


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB