Jest kupiec na teren po Porto 55 przy ul. Nowowiejskiej. Firma z branży usługowo-handlowej

2016-01-28 12:40:00(ost. akt: 2016-01-28 13:01:08)
Syndyk masy upadłościowej chce teraz sprzedać działkę razem z projektem

Syndyk masy upadłościowej chce teraz sprzedać działkę razem z projektem

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Na terenie w centrum Elbląga miała powstać galeria handlowa Porto 55. Plany były ambitne, ale inwestor ogłosił upadłość. Teraz na działkę u zbiegu ulic Królewieckiej i Nowowiejskiej znalazł się kolejny chętny.
Długi duńskiej firmy Sjaelso Poland Beta, która miała wybudować w Elblągu galerię handlową, sięgają kilkunastu milionów złotych. Spółka, oprócz tego, że była inwestorem budowy Porto 55, uczestniczyła także w kosztach przebudowy drogi 504, która w mieście ruszyła w 2011 r. Duńska firma miała współfinansować remont skrzyżowania na ul. Nowowiejskiej, ale już w sierpniu 2011 r., mając poważne problemy finansowe, wycofała się z inwestycji w Polsce. Plany budowy galerii Porto 55 upadły ostatecznie w listopadzie 2013 r., gdy Sjaelso ogłosiło upadłość zakładu z likwidacją spółki.

Licytacją jej majątku zajął się syndyk masy upadłościowej. Robi to nieprzerwanie od dwóch lat. Pod młotek poszło m.in. prawo użytkowania wieczystego trzech działek położonych przy ul. Królewieckiej 88 i Nowowiejskiej 1A, o powierzchni 9,5 tys. m kwadratowych. Działki sprzedawane są łącznie z projektem budowlanym Porto 55. Wydawało się, że teren, na który miała powstać galeria handlowa, uda się sprzedać w ubiegłym roku. Kupiec znalazł się w marcu 2015 r. Miał cztery miesiące na to, by podjąć decyzję o zakupie tego terenu jednak wycofał się z transakcji.

Przed świętami Bożego Narodzenia syndyk ogłosił kolejny, szósty już przetarg na zbycie działki wartej 2,8 mln zł. Jak się okazuje znalazł się chętny na jej zakup. To polska z branży usługowo-handlowej.
—Na konkurs wpłynęła jedna oferta, której otwarcie nastąpiło 18 stycznia. Regulamin konkursu przewiduje, że teraz oferent będzie miał trzy miesiące na zawarcie umowy zakupu nieruchomości — mówi Jolanta Ogorzałek-Krzemińska, syndyk masy upadłości Sjaelso Poland Beta.
as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hanka #1919124 | 80.51.*.* 28 sty 2016 19:01

    Dobrze, że jest tam już biedronka, bo gdyby nie było, to chyba powstałaby

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz