Poseł Andrzej Kobylarz otworzył swoje biuro poselskie w Elblągu

2016-02-03 15:30:00(ost. akt: 2016-02-03 15:45:14)
Andrzej Kobylarz (z prawej) otworzył w Elblągu swoje biuro poselskie

Andrzej Kobylarz (z prawej) otworzył w Elblągu swoje biuro poselskie

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Kolejny poseł ziemi elbląskiej otworzył swoje biuro. Poseł Andrzej Kobylarz z ugrupowania Kukiz' 15 chce zaproponować elblążanom i mieszkańcom regionu także bezpłatne porady prawne.
Biuro poselskie Andrzeja Kobylarza zostało oficjalnie otwarte w środę (3.02) Mieści się na elbląskiej starówce przy ul. Wieżowej 12 i jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8-16, a we wtorki i czwartki w godz. 10-18.
— Problemy mieszkańców będę się starał przedstawiać w Warszawie. Chcemy także uruchomić bezpłatne dyżury prawników, którzy pomagaliby nam dwa razy w miesiącu. Na razie trwają rozmowy na ten temat — mówi.

Poseł Andrzej Kobylarz chce także współpracować ze stowarzyszeniami, które działają na rzecz mieszkańców, m.in. środowiskami patriotyczno-historycznymi.
— Wspólnie będziemy organizować wystawy o tematyce patriotycznej. W najbliższym czasie planujemy trzy takie wydarzenia poświęcone Sybirakom, wydarzeniom na Węgrzech w 1956 roku i poznańskiemu czerwcowi — dodaje Grzegorz Wołoszczak, pasjonat historii i współorganizator historycznych inscenizacji.

Andrzej Kobylarz w Sejmie zasiada w dwóch komisjach, min. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
— W ostatnim czasie złożyłem tu cztery wnioski: w sprawie mostu w Kępkach i Nowakowie, które utrudniają żeglugę oraz w sprawie pogłębienia toru podejściowego do elbląskiego portu i powstania harmonogramu budowy kanału przez Mierzeję — wymienia. — Jednak w głosowaniu posłowie PiS opowiedzieli się przeciw finansowaniu pogłębienia toru i tym samym rozwojowi elbląskiego portu. PiS głosował też przeciw innym inwestycjom w naszym regionie, które miały być finansowane z budżetu państwa: budowy drogi z Ostródy do Grudziądza i remontu kościoła w Braniewie, który spłonął w styczniu.

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami poseł Andrzej Kobylarz odniósł się także do pomysłu budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej.
— Na razie jednak trudno mówić o jakichkolwiek planach budowy kanału. W harmonogramie prac komisji gospodarki morskiej opracowanym do lipca tego roku nie ma żadnych punktów dotyczących przekopu — mówi.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. precz #1924092 | 77.253.*.* 3 lut 2016 23:22

    Czy mogę tam złożyć podpis w sprawie referendum w sprawie o nie przyjmowanie uchodzców?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)