Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Nasz fotoreporter doceniony! Jego zdjęcie na wystawie Street Dogs of Poland

2016-02-07 13:01:53 (ost. akt: 2016-02-07 13:12:38)
Zdjęcie Michała Kalbarczyka na wystawie w Gdańsku

Zdjęcie Michała Kalbarczyka na wystawie w Gdańsku

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

57 zdjęć wybranych spośród tysiąca znajduje się na Wielkiej Wystawie Fotograficznej Grupy Street Dogs of Poland, której wernisaż odbył się wczoraj w Gdańsku. Wśród prezentowanych prac jest także fotografia Michała Kalbarczyka, fotoreportera "Dziennika Elbląskiego".

Wystawa została zorganizowana z okazji drugiej rocznicy powstania grupy Street Dogs of Poland. Obecnie grupa liczy ponad trzy tysiące osób. Główny jej cel to promowanie polskich autorów i polskiej fotografii ulicznej. To największa polska grupa skupiająca miłośników tego rodzaju fotografii na portalach społecznościowych.

Na wystawie, której wernisaż odbył się w minioną sobotę w Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku, prezentowanych jest 57 zdjęć. Zostały wybrane z około 1000!
— Spośród fotografii publikowanych w naszej grupie wybraliśmy najlepsze, aby zaprezentować je szerszej publiczności. Wiele z prezentowanych prac zostało docenionych w zeszłorocznych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Wystawa to jedyna w swoim rodzaju okazja do oglądnięcia tak wielu świetnych fotografii wybitnych fotografów w jednej galerii — wyjaśniają organizatorzy.

Wśród prac, które znalazły się na wystawie, jest także zdjęcie Michała Kalbarczyka, naszego redakcyjnego fotoreportera. Michał fotografuje otaczającą nas rzeczywistość od ponad sześciu lat. Prowadzi fotobloga, na którym umieszcza swoje zdjęcia wykonane nie tylko w Elblągu, ale również w innych miejscach.
— Najbardziej lubię fotografię uliczną i fotoreportaż — mówi o swojej pasji. — Staram się fotografować jak najczęściej, bo w każdej chwili może pojawić się okazja na dobre zdjęcie — dodaje.
To kolejne wyróżnienie dla Michała. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zdobył nagrodę specjalną podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015 Szczecin” (więcej tutaj).

Wystawa będzie czynna do 28 lutego. Instytut Sztuki Wyspa znajduje się przy ul. Doki 1 w Gdańsku.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB