Święto Służby Więziennej w Elblągu [zdjęcia]

2016-02-09 15:00:00(ost. akt: 2016-02-09 15:15:51)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Pracownicy Aresztu Śledczego w Elblągu obchodzili we wtorek (9.02) święto Służby Więziennej. Była to okazja do wręczenia awansów i odznaczeń, a także pożegnań. Z końcem lutego na emeryturę odchodzi ppłk Krzysztof Wojewoda, dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu.

W służbie więziennej w Elblągu pracuje blisko 120 funkcjonariuszy. O ich pracy "za kratami" niewiele wiemy. Obchodzone we wtorek święto Służby Więziennej było okazją ku temu, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
— Służba więzienna jest na co dzień zamknięta dla elblążan — przyznaje ppłk Wojewoda. — Praca w więziennictwie jest ciężka, najwięcej wiedzą o tym oczywiście, ci, którzy ją wykonują. Nasze święto to jedyny dzień w roku, kiedy można dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, nas odwiedzić. Tego dnia również my wychodzimy do elblążan i pokazujemy, co się u nas dzieje.

Oficjalna uroczystość odbyła się w elbląskiej szkole muzycznej. Swoja obecnością uświetnili ją lokalni samorządowcy, przedstawiciele innych formacji mundurowych, la także zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, szkół i instytucji. Padło więc wiele miłych słów, życzeń i podziękowań, szczególnie pod adresem dyrektora elbląskiego aresztu, który z końcem lutego przejdzie na emeryturę. Podczas gali wręczono również odznaczenia i awanse. Specjalnie wyróżniono również Funkcjonariusza roku 2015. Został nim st. kpr. Sylwester Łyński.
— Co trzeba robić, żeby być funkcjonariuszem roku? Staram się robić wszystko jak najlepiej, dać z siebie wszystko i działać zgodnie zgodnie z przepisami — mówi st. kpr. Łyński. — W więziennictwie, z krótką przerwą, pracuję sześć lat. Wybrałem taką służbę, nie ma się co oszukiwać, ze względu na to, że daje ona nam zawodową stabilizację. Jest jednak druga strona medalu, to jest wyjątkowo ciężka i wymagająca praca.
naj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BW #1929069 | 83.14.*.* 10 lut 2016 15:43

    Uroczystość zapewne piękna..... Ale skandaliczny poziom nieprofesjonalizmu dziennikarskiego zamieszczonego artykułu, czy też notatki. Błędy składniowe, interpunkcyjne, literówki . A apogeum stanowi błąd w nazwisku osoby najbardziej wyróżnionej w tym dniu - najlepszy funkcjonariusz roku 2015 - SYLWESTER ŁUŃSKI. Kto to pisał i kto to sprawdzał????? Przykro, że tak się dzieje. Czuję się bowiem lekceważona. Nie jestem polonistą, a nawet miałam wielkie problemy w tym zakresie ze względu na dysleksję, ale.... Proszę Dziennik Elbląski o większy szacunek dla czytelnika.

    odpowiedz na ten komentarz