Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

FOURS collective w sobotę zagra w Mjazzdze

2016-02-18 19:43:31 (ost. akt: 2016-02-18 20:01:49)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Do wielbicieli muzyki można docierać na różne sposoby. FOURS collective z powodzeniem spróbowali przez uczestnictwo w programie Mam Talent. Najlepiej ich talent potwierdzają jednak świetne koncerty. Brzmień łączących to co najlepsze w stylistyce jazz, drum'n bass, etno, funku i elektronice posłuchamy w sobotę 20 lutego w klubie Mjazzga.

Ich muzyka to niebanalna mozaika brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. To nieustanny eksperyment łączenia ze sobą brzmień i gatunków trafiający w najczulsze zakamarki duszy każdego odbiorcy. Drum’n bass i muzyka klasyczna, jazz i etno, funk i brzmienia elektroniczne to tylko początek długiej listy gatunków, które wrzucone do jednego tygla przynoszą efekt w postaci Treezz.
Każdy koncert to niepowtarzalne zderzenie indywidualnej energii muzyków, których radość wynikająca ze wspólnego tworzenia emanuje wokół wciągając odbiorców w muzyczne peregrynacje.

Zespół zwyciężył w konkursie Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku 2014, jak również dostał się do półfinału 7 edycji programu "Mam Talent".
Płyta "TREEZZ", która ukazała się 8 marca 2014 roku, zdobyła uznanie radiowych osobowości, takich jak Piotr Metz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Antoni Krupa, Robert Kozyra, Marek Niedźwiecki i inni.

FOURS jest formacją muzyczną założoną w 2010 r z inicjatywy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukoronowaniem wspólnego działania muzyków jest debiutancki album „Treezz” wydany w marcu 2014. Z tym materiałem zespół koncertuje jako FOURS collective.

W tym roku zespół planuje nagranie nowego materiału na drugą płytę.

W skład zespołu wchodzą:
Michał Salamon - piano
Stanisław Plewniak - saksofony/wokal
Zbigniew Szwajdych - trąbka
Krzysztof Augustyn - kontrabas
Max Olszewski - perkusja

Mjazzga, sobota 20 stycznia, godz. 19:30
Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB