środa, 5 października 2022. imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Coś dla miłośników Monty Pythona w teatrze. Mamy dla Was zaproszenia!

2016-02-26 08:00:00 (ost. akt: 2016-02-26 08:09:23)

Autor zdjęcia: archiwum Teatru im. A. Sewruka

W elbląskim teatrze trwają przygotowania do premiery sztuki „Monty Pythona cyrk latający… i nie tylko” w reż. Andrzeja Ozgi. To będzie szczególne wydarzenie, połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru i wręczeniem statuetek Aleksandrów.

Premiery sztuki „Monty Pythona cyrk latający… i nie tylko” w reżyserii Andrzeja Ozgi w elbląskim teatrze odbędzie się 18 marca na Dużej Scenie (godz. 19).
— To będzie coś dla koneserów grupy Monthy Python i nie tylko. „Chrupiąca żabka”, „Zdechła papuga” i „Ministerstwo głupich kroków”, to tylko niektóre ze skeczy Monthy Pythona, które pojawią się na scenie — zachęca Izabela Kossakowska, specjalista ds. promocji i reklamy Teatru im. A. Sewruka.

Jak dodaje, to będzie potężna dawka angielskiego humoru i absurdu, odważnego i nieuznającego tematów tabu. Uwaga, tylko dla widzów z poczuciem humoru.
— Tych, którzy znają i cenią grupę nieprawnych komików z Wysp Brytyjskich nie trzeba zachęcać do obejrzenia skeczów w wykonaniu aktorów elbląskiego Teatru. Monty Python to marka sama w sobie. Ci, którzy ich nie znają, będą mieli okazję przekonać się, że po absurdalnym humorze Brytyjczyków można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Jak w tej roli wypadną elbląscy aktorzy? Trzeba to koniecznie zobaczyć — dodaje Izabela Kossakowska.

To będzie 283. premiera Teatru im. Aleksandra Sewruka. Tym bardziej szczególna, że zbiega się z obchodami 55. Międzynarodowego Dnia Teatru. Z tej okazji zostaną wręczone statuetki Aleksandrów.
— Nagroda powstała z inicjatywy dyrektora teatru, Mirosława Siedlera. Statuetce nadano imię Aleksander na cześć patrona Teatru - Aleksandra Sewruka, który przyczynił się do usamodzielnienia sceny elbląskiego teatru. Statuetki przyznawane są od 2004 roku w kategoriach: Kobieca Rola Roku, Męska Rola Roku, Aleksander Publiczności, Najwierniejszy Widz Zbiorowy oraz Przyjaciel Teatru — dodaje Izabela Kossakowska.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na tę premierę. Żeby zdobyć jedno z nich należy wysłać sms pod nr 71160 i w jego treści napisać za co lubi się Elbląg - treść sms to de.ta.odpowiedź. Koszt sms to 1,23 zł z VAT. Na odpowiedzi czekamy od dzisiaj od godz. 8 do 14 marca do godz. 20. Każdy może wysłać dowolną liczbę odpowiedzi. Zaproszenia trafią do autorów najbardziej kreatywnych. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie. Regulamin konkursu na www.dziennikelblaski.pl.

Obsada spektaklu: Piotr Boratyński, Mariusz Michalski, Mikołaj Ostrowski, Adam Plewiński, Piotr Szejn.
akt