Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Wydarzy się w Elblągu, czyli co robić w weekend

2016-03-11 08:32:00 (ost. akt: 2016-03-11 08:38:37)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Wystawa motocykli w Ratuszu Staromiejskim, koncert na starówce, a może wspólna kąpiel z elbląskimi morsami? Masz już plany na najbliższy weekend? Oto krótki przegląd wydarzeń, które odbędą się w Elblągu w najbliższych trzech dniach.

Na początek jednak chcemy przypomnieć o tym, że podczas tego najbliższego weekendu odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Pamiętajcie o tym podczas zakupów - a tutaj znajdziecie listę, w której możecie podarować zakupioną żywność potrzebującym.

Już w piątek (11.03), w Ratuszu Staromiejskim na elbląskiej starówce, uroczyście otwarta zostanie wystawa motocykli sprzed lat. Na ekspozycji, która została przygotowana po raz trzeci, zobaczyć będzie można 13 jednośladów, a najstarsze z nich pochodzą z lat 50. ubiegłego wieku (więcej tutaj).

Ta propozycja na pewno zainteresuje panie. Także w piątek (11.03), w Hotelu Elbląg przy ul. Stary Rynek, odbędzie się spotkanie dla pań z okazji Dnia Kobiet, które organizują Elbląska Izba Gospodarcza i Rozruszać Elbląg. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W spotkaniu udział weźmie Ewa Lenarczyk, pisarka pochodząca z Elbląga, autorka licznych powieści m.in.: "Nasza klasa i co dalej", "W poszukiwaniu szczęśliwego domu", "Ognista miłość". Organizatorzy zapraszają w godz. 17-20 (więcej tutaj).

W sobotę (12.03) Artur Miścicki będzie gościem Elbląskiej Sceny Literackiej. Spotkanie połączone będzie z licytacją na rzecz walczącego z ciężką chorobą Piotrka Jacyno. Początek o godz. 18 (więcej tutaj).

Szykuje się także kolejny koncert w Mjazzdze przy ul. Kowalskiej. W sobotę (12.03) wystąpią tutaj Patrick The Pan i Further Away (więcej tutaj).

Dwieście morsów wskoczy do Jeziora Martwego na Jeleniej Dolinie w niedzielne (13.03) południe. Może do nich dołączyć każdy, kto ma chęć na zimną, zdrową kąpiel (więcej tutaj).

Mają dobry kontakt z publicznością, a ich występy kończą się owacjami na stojąco – już w niedzielę (13.03) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w programie Variate zaprezentuje się Kabaret pod Wyrwigroszem. Początek o godz. 16.30 (więcej tutaj).

Kalendarz imprez, które odbędą się w najbliższym czasie w Elblągu i okolicach znajdziesz tutaj

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB