Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Człowiek z Suchacza - dyrektorka hospicjum, a w przeszłości licencjonowany pilot Osobowością Roku 2016

2016-03-13 09:44:37 (ost. akt: 2016-03-14 17:09:10)

Autor zdjęcia: Sylwester M. Jarkiewicz

Uroczysta gala poświęcona zwyciężczyni plebiscytu Osobowość Regionu 2016 odbyła się 10 bm. w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Spektakl dedykowany był Wiesławie Pokropskiej, dyrektorce elbląskiego hospicjum i licencjonowanemu... pilotowi!


Wśród nominowanych do tytułu znalazły się trzy osoby: znana, była łyżwiarka szybka Helena Pilejczyk, nauczyciel, pisarz, pasjonat historii Tomasz Stężała oraz dr Wiesława Pokropska dyrektorka hospicjum w Elblągu. W głosowaniu jakie odbyło się 5 listopada ubiegłego roku zwyciężyła Wiesława Pokropska. Kulminacyjnym punktem projektu "Osobowość Regionu" odbywającego się pod patronatem Witolda Wróblewskiego, Prezydenta Elbląga był zorganizowany 10 bm. przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego koncert w całości poświęcony laureatce. Impreza zainscenizowana została nieco na podobieństwo popularnych telewizyjnych benefisów. Tu, w Elblągu, bohaterkę plebiscytu przepytywali młodzi szkolni dziennikarze, a w części artystycznej wystąpili głównie uczniowie i absolwenci uczelni. Nie zabrakło występów innych jeszcze znakomitości, np. z miejscowego teatru czy też z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Przypomnijmy, że pomysłodawczynią przyznawania tytułu Osobowości Regionu jest Anna Daczkowska z Elbląga, emerytowana dziś nauczycielka. Dotychczasowymi laureatami konkursu byli: Ryszard Skotnicki, Katarzyna Jankowska, Mirosław Siedler, Bogusław Stolarski, Marek Osik, Grzegorz Nowaczyk, Leszek Wójcik. Dzisiejszy miał wyjątkową oprawę. Benefis zrealizowano dzięki dyrekcji teatru, która udostępniła swoją scenę, a także licznym sponsorom. Raz jeszcze warto podkreślić fakt, że widowisko przygotowali pod okiem Anny Daczkowskiej licealiści. Włożyli w to naprawdę dużo serca.

W uroczystej gali nie zabrakło mieszkańców gminy. Byli więc obecni przyjaciele Wiesławy Pokropskiej ze Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś oraz przedstawiciele administracji państwowej z burmistrzem jego zastępcą, przewodniczącą rady miejskiej z kilkoma radnymi włącznie.
Sylwester M. Jarkiewicz

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Suchacz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Komentarz #1952740 | 109.241.*.* 13 mar 2016 21:54

    Przepraszam bardzo, ale pani Anna Daczkowska nigdy nie była nauczycielką I LO. Bardzo proszę to poprawić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz