Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Pijany skuterzysta chciał uciec z miejsca stłuczki... Nie dał rady

2016-03-24 10:33:46 (ost. akt: 2016-03-24 10:43:37)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali wczoraj 55-letniego mężczyznę, który próbował uciec z miejsca spowodowanej kolizji, swoim… skuterem. Mężczyzna przeliczył się jednak z możliwościami jednośladu. Został zatrzymany kilkaset metrów od miejsca w którym otarł się o sportowe porsche. Jak się okazało był pijany.

55-latek spowodował kolizję drogową z samochodem porsche na rondzie Brzeska –Browarna w Elblągu.
— Policyjny patrol ruchu drogowego dojeżdżając na miejsce widział, jak właściciel porsche ogląda uszkodzenia, a sprawca kolizji w tym czasie próbuje uruchomić swój skuter. Chwilę później odjechał stamtąd w kierunku nieczynnego dworca Elbląg – Zdrój — mówi podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Tam też policjanci zajechali mu drogę i zatrzymali. 55-latek wcześniej nie reagował na policyjne sygnały i starał się przyspieszać skuterem aby uciec przed patrolem.
— Później tłumaczył funkcjonariuszom, że „bał się badania alkotestem” i dlatego uciekał. Policjanci przełamali jego strach i użyli alkotestu. U 55-latka wynik tego badania dał 1,16 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie on za jazdę po pijanemu, spowodowanie kolizji i próbę ucieczki przed policyjnym patrolem. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna — mówi podkom. Nowacki.