Polonia Pasłęk wygrała na inaugurację z Zatoką w Braniewie

2016-03-26 19:15:39(ost. akt: 2016-03-26 19:21:52)
Kamil Kopycki (z lewej) w akcji

Udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze IV-ligowej Polonii Pasłęk, którzy w sobotę pokonali Zatokę w Braniewie 2:1 (1:1).
W derbach regionu elbląskiego doszło do sporej niespodzianki. Będąca przed meczem zdecydowanym faworytem Zatoka Braniewo tym razem musiała uznać wyższość broniącej się przed spadkiem Polonii Pasłęk. A początek spotkania nie zapowiadał niespodziani. Już w 6. min Zatoka objęła prowadzeniu po golu Daniela Komorowskiego.
Grający ambitnie goście nie dawali za wygraną i tuż przed przerwą, po strzale Huberta Konczewskiego, doprowadzili do wyrównania.

Zwycięską bramkę dla Polonii strzelił pozyskany podczas zimowej przerwy Kamil Kopycki, były zawodnik Olimpii Elbląg, a ostatnio Huraganu Morąg. Z zimną krwią wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy Tomasza Ptaka i nie zmarnował sytuacji mając przed sobą pustą bramkę.