Wypadek na Płk. Dąbka, kierowca uciekł. Policjanci dotarli do podejrzewanego

2016-03-30 14:00:39(ost. akt: 2016-03-30 14:38:05)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

22-letni mieszkaniec Elbląga jest podejrzewany o to, że uczestniczył w minioną sobotę w wypadku na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka i Węgrowskiej w Elblągu. Jeden z kierowców uciekł z miejsca zdarzenia na piechotę, pozostawiając swoich pasażerów.
Do wypadku na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka i Węgrowskiej doszło w sobotę (26.03). Tutaj około godziny 10 zderzyły się dwa samochody osobowe: vw passat oraz audi a4. Siła uderzenia była ogromna, jedno z aut, passat, wylądowało na pobliskim trawniku. Audi a4 z roztrzaskanym przodem zatrzymało się po kilkudziesięciu metrach. To właśnie kierowca tego drugiego pojazdu postanowił nie czekać na przyjazd służb ratunkowych i policji.
— Kierowca audi zostawił w aucie swoich pasażerów i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia — mówił nam Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Jego nazwisko jest nam znane, więc jego zatrzymanie to kwestia czasu — dodaje.
Funkcjonariusze podejrzewają, że kierowca mógł być pijany.

Policjanci szybko ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna podejrzewany o udział w wypadku. To 22-letni mieszkaniec w Elblągu. Po świętach, w miniony wtorek został przesłuchany, ale nie miał za wiele do powiedzenia.
— Odmówił składania wyjaśnień — mówi Jakub Sawicki. — Policjanci dalej będą wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia.

W wyniku wypadku dwie osoby z vw passata: kierowca oraz pasażerka, zostały przewiezione do szpitala. Nic poważnego, na szczęście, im się nie stało.
AKT