Stop ruszył w trasę. Sezon na rowerowe wycieczki rozpoczęty [zdjęcia]

2016-04-04 07:40:13(ost. akt: 2016-04-04 08:12:47)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Ponad 50 osób wzięło udział w niedzielę (03.04) w pierwszej w tym sezonie wycieczce organizowanej przez Elbląską Grupę Rowerową Stop. 
Elbląska Grupa Rowerowa Stop w tym roku świętuje 19-lecie istnienia. W minioną niedzielę (03.04) odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa. Na początek do przejechania było około 45 kilometrów, a rowerzyści przejechali przez m.in. Kazimierzowo, Jazowo, Kępki, Kępę Rybacką, Nowakowo. Dopisała frekwencja, bo w trasę wyruszyło ponad 50 osób.
— Zawsze sezon wycieczek rowerowych rozpoczynamy w pierwszą niedzielę kwietnia — wyjaśnia komendant grupy Zbigniew Ostaniewicz. — Na początku, w kwietniu, planujemy trasy łatwe, tzw. rozruchowe, bo niektórzy wsiadają na rower po raz pierwszy po pół roku przerwy. W związku z tym z kondycją różnie bywa i trzeba przygotować organizm na dłuższe dystanse — dodaje.

Grupa Stop organizuje wycieczki w niedziele.
— Jeździmy od 18 lat, więc praktycznie wszędzie już byliśmy, a teraz powtarzamy trasy. Zawsze jednak jest coś nowego do odkrycia: nowe ścieżki, nowe tereny. Raczej jeździmy w promieniu 300 kilometrów od Elbląga — mówi komendant grupy.

Grupa Stop zaprasza do udziału w wycieczkach wszystkich chętnych. Nie trzeba należeć do grupy, udział jest bezpłatny.
— Ważne, żeby lubić jazdę na rowerze, mieć trochę kondycji oraz sprawny, wyposażony jak trzeba rower. Najlepiej, żeby był to rower turystyczny, a nie miejski, bo na dłuższej trasie może być ciężko — podpowiada Zbigniew Ostaniewicz.
AKT


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. też rowerzysta, także pieszy #1970060 | 77.114.*.* 6 kwi 2016 18:30

    Czy ty zachowujesz się zgodnie z przepisami i np nie chodzisz lub przestajesz na drogach rowerowych ? Wtedy stwarzasz zagrożenie. Wyczuwając twój stosunek do rowerzystów , myślę, że nigdy nie jeździłeś na tym " szatańskim wynalazku" ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ja #1968052 | 185.25.*.* 4 kwi 2016 11:20

    oby nie jeździli po chodnikach i nie stwarzali zagrożenia pieszym, bo jak widać na obrazkach to chodnik nie jest już dla pieszych a dla rowerzystów (mimo obowiązujących przepisów)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz