Nauczycielki SP 1 wyróżnione podczas Gali Hetmana

2016-04-04 21:03:15(ost. akt: 2016-04-06 18:41:45)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP nr 1 w Elblągu

Uczą dzieci grać w szachy, organizują turnieje i jeżdżą z nimi na zawody, a także założyły Uczniowski Klub Sportowy Skoczek przy szkole. Dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu Grażyna Ciesielska i Irena Sokołowska zostały wyróżnione podczas Gali Hetmana.
Gala Hetmanów to uroczystość wręczenia prestiżowych nagród dla działaczy środowiska szachowego z całego kraju. Tegoroczna odbyła się w starym gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jedną z kategorii jest Nauczyciel Roku 2015 r. Wyróżnionych zostało dwanaścioro nauczycieli z całego kraju, a wśród nich także dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu: Grażyna Ciesielska oraz Irena Sokołowska.

Obie przedstawicielki elbląskiej "jedynki" brały udział w posiedzeniu Rady Nauczycieli przy Komisji "Szachy w Szkole" Polskiego Związku Szachowego. Spotkanie było poświęcone przygotowywaniu materiałów dydaktycznych do wykorzystywania na zajęciach szachowych. Irena Sokołowska udzieliła wywiadu na temat szachów w Elblągu, a Grażyna Ciesielska dodatkowo została zaproszona w roli prelegenta na wyjazdowe warsztaty szachowe dla warszawskich nauczycieli uczestniczących w programie „Wars i Sawa grają w szachy” .

Obie nauczycielki utworzyły Uczniowski Klub Sportowy Skoczek, działający przy SP1. Prowadzą szkolenia nauki gry w szachy dla dzieci od podstaw, organizują turnieje szachowe oraz uczestniczą w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, osiągając duże sukcesy. Aby spopularyzować szachy w Elblągu planują zorganizować imprezy szachowe: turnieje, konkursy, pikniki o zasięgu miejskim, wojewódzkim i międzynarodowym.