Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Bóg nie umarł 2 we Wtorkowym Kinie Dla Dorosłych

2016-04-11 21:05:11 (ost. akt: 2016-04-11 17:39:52)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

- Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem? - na najbliższym spotkaniu Wtorkowego Kina Dla Dorosłych, które odbędzie się 12 kwietnia, będzie można zobaczyć film „Bóg nie umarł 2”.

Wtorkowe Kino Dla Dorosłych to cykl, który powstał z myślą o starszych widzach.
- Proponujemy filmy polskie lub z dubbingiem czy z lektorem - mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. – Widzowie zapłacą tylko 10 zł za wstęp na seans filmowy. Spotkania rozpoczynają się o godzinie 12, krótkim komentarzem prowadzącego.

Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne.
reżyseria: Harold Cronk, scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Soloman, gatunek: dramat, produkcja: USA, czas trwania: 121 minut

Wtorkowe Kino Dla Dorosłych we wtorek, 12 kwietnia o godz. 12.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid. Cena biletu: 10 zł.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB