Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Jeden awans już zdobył. Czas na sukces z "Meblarzami"

2016-04-12 09:13:29 (ost. akt: 2016-04-12 09:27:17)
Kamil Netz (z nr 22)

Kamil Netz (z nr 22)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Polscy piłkarze ręczni wywalczyli w miniony weekend w Kielcach awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które latem odbędą się w Danii. W biało-czerwonych barwach wystąpił Kamil Netz, piłkarz ręczny I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg.

W Kielcach w miniony weekend o przepustkę na młodzieżowe mistrzostwa Europy rywalizowały cztery zespoły.
— Bułgaria i Włochy znacznie odbiegały poziomem od nas i Islandii, o czym świadczą same wyniki. Pokonaliśmy Bułgarów 43:14, a Włochów 37:13. Niestety, w meczu o pierwsze miejsce przegraliśmy z Islandią 25:31 (11:16), która jest aktualnym brązowym medalistą MŚ juniorów. Turniej ukończyliśmy na drugim miejscu, które również daje awans na MME — opowiada Kamil Netz, młodzieżowy reprezentant kraju i na co dzień piłkarz ręczny I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg.

Netz ma szansę w tym sezonie na jeszcze awans. Razem z Meblami Wójcik wciąż są w grze o superligę. I-ligowcy mają do rozegrania jeszcze pięć kolejek spotkań.
— Przed nami jeszcze dwa mecze w Elblągu z SMS Gdańsk i Spójnią Gdynia oraz trzy na wyjazdach z Pomezanią Malbork, MKS Poznań i MKS Grudziądz. W żadnych z tych spotkań nie wolno nam stracić choćby punktu — mówi Netz. — Jesteśmy zespołem z charakterem, w którym panuje bardzo dobra atmosfera. Nikt nie dopuszcza do siebie żadnego innego scenariusza, jak nasz awans do superligi. Na to czeka nasz sponsor strategiczny i nasi kibice. Po zakończeniu sezonu chciałbym mieć olbrzymią satysfakcję, że również i ja przyczyniłem się do tego sukcesu — dodaje.
JK