Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Pielgrzymi na Dni Młodzieży zawitają też do nas. Spodziewani są goście z Niemiec i Malezji

2016-04-12 17:15:19 (ost. akt: 2016-04-12 16:51:23)
W Elblągu już można było poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży. Na początku kwietnia, na 100 dni przed ich rozpoczęciem, młodzież zatańczyła belgijkę na placu Jagiellończyka

W Elblągu już można było poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży. Na początku kwietnia, na 100 dni przed ich rozpoczęciem, młodzież zatańczyła belgijkę na placu Jagiellończyka

Na Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu odbędą się w Polsce, może przyjechać nawet dwa miliony ludzi. Diecezja elbląska jest gotowa na przyjęcie prawie pół tysiąca pielgrzymów. W naszym regionie spodziewani są goście z Niemiec i Malezji.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. Szacuje się, że na spotkanie z papieżem Franciszkiem, które zaplanowane jest na 27 lipca, może przyjechać nawet około dwóch milionów młodych ludzi z różnych zakątków świata. Dni młodzieży to cały tydzień wspólnych modlitw, apelów i kontemplacji. Przed ich rozpoczęciem zaplanowany jest tzw. czas w diecezjach, który potrwa od 20 do 25 lipca. Diecezja elbląska szacuje, że tych dnia przyjmie w swoje progi około pół tysiąca pielgrzymów.
— Przyjadą do nas duże grupy gości z Niemiec, a także pielgrzymi z Malezji. Dwa pierwsze dni ich pobytu w diecezji są przewidziane jako czas integracji, spotkania z młodzieżą polską, wspólnych mszy świętych, apeli i czuwań — mówi ks. Wojciech Skibicki, współorganizator ŚDM w Elblągu.

Pielgrzymi chcą także poznać nasz region i zwiedzić m.in Muzeum w Stutthofie oraz Muzeum Zamkowe w Malborku. Malezyjczycy pragną zaś przepłynąć odcinek Kanału Elbląskiego, bo wyczytali, że trasę miedzy Elblągiem a Ostródą pokonał przed laty papież Jan Paweł II.

Kolejne dni upłyną pielgrzymom i wolontariuszom pod znakiem wspólnej integracji i zabawy. Władze Elbląga przekonują, że spotkanie z młodzieżą z całego świata, to dla miasta sposób na promocję. W programie pobytu zaplanowano m.in. mecz piłkarski, zawody pływackie, a także rajd po parku Bażantarnia zakończony wspólnym ogniskiem.
— 24 lipca (niedziela - red) planujemy zorganizować tzw. Festiwal Narodów na Starym Mieście. Na placu katedralnym stanie scena, na której będą się odbywały koncerty — wymienia Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Z Elbląga do Krakowa wybiera się zaś czternaście grup pielgrzymów, razem około 520 osób.
— Ta liczba może się zwiększyć, zapisy bowiem trwają jeszcze do 30 czerwca. Robimy wszystko, by dojazd do Krakowa był jak najszybszy, rozmawiamy m.in z przewoźnikami kolejowymi na temat transportu do stolicy Małopolski. Szczegóły znajdują się na naszej stronie www.mde.elblag.pl/sdm2016 — zachęca ks. Skibicki.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB