Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Zaginęła 83-latka. Szła przez miasto w środku nocy lekko ubrana i bez butów [film]

2016-04-19 13:04:10 (ost. akt: 2016-04-19 13:18:45)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Starsza kobieta w środku nocy szła chodnikiem lekko ubrana, a do tego nie miała na nogach butów. Zauważyła ją mieszkanka centrum Elbląga, która na miejsce wezwała policjantów. Dzięki jej reakcji wszystko zakończyło się szczęśliwie.

We wtorek (19.04) około godz. 2.30 na elbląską policję zadzwoniła kobieta, która zauważyła starszą panią idącą chodnikiem.
— Kobieta postanowiła zadzwonić pod numer alarmowy, bo starsza pani była lekko ubrana, nie miała na nogach obuwia. Pozostała z 83-latką do czasu przyjazdu na miejsce policyjnego patrolu — mówi podkom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

83-latka nie była w stanie podać swoich danych oraz tego, gdzie mieszka.
— Nie pamiętała tego z uwagi na swoją chorobę. Funkcjonariusze dość szybko ustalili, jak nazywa się zaginiona i bezpiecznie przewieźli ją do mieszkania — dodaje podkom. Nowacki.

Jak dodaje, nie było to jedyne takie zdarzenie w ciągu doby. Dlatego policjanci apelują do osób mających pod opieką osoby starsze o zwiększenie uwagi i opieki nad ludźmi starszymi i nieporadnymi, dlatego, że osoby te nie mogą same zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo.
— W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie powstał nawet specjalny filmowy spot pt. „Pamiętaj o mnie, bo ja zapominam”, którego celem jest zwrócenie większej uwagi na osoby w podeszłym wieku, które mogą mieć również problem z pamięcią. Spot jest emitowany za pośrednictwem telewizji oraz mediów internetowych można go zobaczyć na kanale — informuje podkom. Krzysztof Nowacki.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jos #1978667 | 217.99.*.* 19 kwi 2016 19:09

    Jak pani ma 80 lat i na imie Sabina to mało prawdopodobne, żeby kawę ze szklanki piła

    ! - + odpowiedz na ten komentarz