Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Czwórka dodaje optymizmu elbląskim żaglom

2016-04-20 09:10:17 (ost. akt: 2016-04-20 09:15:48)
Jacek Nowak i Tomasz Januszewski, zawodnicy Kadry Narodowej olimpijskiej klasy 49e

Jacek Nowak i Tomasz Januszewski, zawodnicy Kadry Narodowej olimpijskiej klasy 49e

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Za kilka dni dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczną szkolenie żeglarskie. Czy w ich ślady pójdą kolejni młodzi elblążanie? Zachęcali do tego, podczas wizyty w Elblągu, żeglarze z kadry narodowej Jacek Nowak i Tomasz Januszewski.

SP nr 4 promuje naukę żeglarstwa wśród dzieci od dwóch lat realizując program Optymistyczna Czwórka.

— W ubiegłym roku 20 dzieci szkoliło się od marca do czerwca — mówiła Hanna Szuszkiewicz, dyrektor SP nr 4. — Za tydzień rozpocznie się szkolenie kolejnej 15-osobowej grupy. Najpierw będą mieli zajęcia na basenie z bezpieczeństwa na wodzie. Nie chodzi nam o to, żeby zrobić z tych dzieci zawodowych żeglarzy, naszym działaniem jest rekreacja i pokazanie dzieciom innej możliwości spędzania czasu wolnego. 


W poniedziałek dzieci z SP nr 4 spotkały się z Jackiem Nowakiem i Tomaszem Januszewskim, zawodnikami Kadry Narodowej olimpijskiej klasy 49e, zdobywcami 4 miejsca w żeglarskich Mistrzostwach Świata w Clearwater.

— Jesteśmy tu po to, aby zachęcać do uprawiania żeglarstwa. To jest nie tylko piękny sport, który wpływa na aktywny, ale również uczy bardzo wielu cech i postaw, które pomagają w życiu — przekonywał Jacek 
Nowak
.

Problem w tym, że szkółek żeglarskich w Elblągu i okolicach jest bardzo niewiele. Dlatego też spotkanie zawodników kadry z dorosłymi elblążanami było próbą odpowiedzi na pytanie: dokąd zmierzasz żeglarski Elblągu?
— Myślę, że to spotkanie zainicjuje pozytywnym myśleniem na temat wprowadzenia tego typu dyscypliny sportu do portu morskiego Elbląg. Moją ambicją jest to, żeby Elbląg na powrót stał się miastem żeglarskim— przekonywał Jerzy Sukow, nauczyciel, instruktor żeglarstwa.
naj


Źródło: Dziennik Elbląski