Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Wydarzy się w Elblągu, czyli co robić weekend

2016-04-22 07:00:00 (ost. akt: 2016-04-21 20:59:26)
Podczas pierwszego koncertu na nowej scenie muzycznej w Elblągu przy ul. Fabrycznej wystąpił Lady Pank. W sobotę zagoszczą tutaj Bracia Figo Fagot

Podczas pierwszego koncertu na nowej scenie muzycznej w Elblągu przy ul. Fabrycznej wystąpił Lady Pank. W sobotę zagoszczą tutaj Bracia Figo Fagot

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, wiosenne targi w Starym Polu, giełda birofii, konkurs na najlepszego kierowcę regionu, a na dokładkę "Elbląg za pół ceny". Sprawdźcie, jak możecie spędzić ten weekend.

Prognoza pogody na najbliższy weekend nie wygląda zbyt optymistycznie. W sobotę i niedzielę możemy spodziewać się deszczu, a temperatura powietrza ma wynosić od 10 do 13 stopnic C. Mimo to warto zapoznać się z ofertą weekendowych wydarzeń.

Już w piątek w południe w sali kameralnej Kina Światowid przy pl. Jagiellończyka rozpocznie się spotkanie z archeologiem, dr. Piotrem A. Nowakowskim z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Wstęp jest bezpłatny (więcej tutaj).

Także w piątek w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Traugutta odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pt. „W hołdzie księdzu Jerzemu Popiełuszce”. Początek o godz. 19. Bilety w cenie 35 i 45 zł można kupować w biurze koncertowym EOK w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 (więcej tutaj).

W ten weekend można ruszyć na tańsze zakupy, a to dzięki akcji „Elbląg za pół ceny”.
— W ofercie przygotowanej przez partnerów akcji każdy znajdzie coś dla siebie — zapowiada Urząd Miejski w Elblągu, który jest organizatorem akcji.
Zanim jednak ruszymy w miasto na zakupy, to warto zapoznać się z ofertami promocyjnymi wraz z ich szczegółowymi opisami. Te informacje znajdziemy na stronie internetowej tutaj. W niższej cenie, za 75 zł, można zakupić w Aeroklubie Elbląskim np. lot szybowcem. Wszystkie miejsca biorące udział w akcji będą oznakowane specjalnymi plakatami. „Elbląg za pół ceny” odbędzie się po raz dziesiąty.

W weekend warto będzie wybrać się do leżącego niedaleko Starego Pola. Właśnie tam odbędą się po raz siódmy Wiosenne Targi Ogrodnicze. Impreza z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W najbliższy weekend swoją ofertę zaprezentuje ponad trzystu wystawców z różnych branż (więcej tutaj).

Elbląski Klub Birofilów zaprasza w sobotę na organizowaną po raz jedenasty giełdę birofilii. Spotkanie odbędzie się w Kawiarni u Aktorów przy ul. Dębowej 1 c w Elblągu w godzinach 8-13 (więcej tutaj).

"Najlepszy kierowca regionu elbląskiego" - taką nazwę ma konkurs, który w sobotę odbędzie się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Skrzydlatej w Elblągu. Chętni mogą się zgłaszać od godz. 8.45 (więcej tutaj).

W sobotę Bracia Figo Fagot ponownie zagrają w Elblągu, aby raz jeszcze porwać tłum w rytm "Bożenki", "Pisarza Miłości", czy "Ooooo kończy się już noc". Koncert odbędzie się w ramach akcji "Budzimy Elbląg" na nowej scenie przy ul. Fabrycznej. Otwarcie imprezy o godz. 20.30. Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 zł oraz 60 zł (wersja VIP, miejsca siedzące na antresoli). W dniu koncertu bilety w cenie 45 zł. Bilety do nabycia na www.biletomat.pl oraz w Pubie Sąsiedzi ul. 1 Maja 48. Otwarcie imprezy o godz. 19, a sam koncert rozpocznie się o godz. 20.30 (więcej tutaj).

W Mjazzdze przy ul. Kowalskiej w sobotni wieczór wystąpi mistrz gitary basowej Wojtek Pilichowski z kwartetem, w skład którego wchodzi również kapitalny muzyk, aranżer i producent Wojtek Olszak. Początek koncertu o godz. 20.15. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu koncertu (więcej tutaj).

W niedzielę w tym samym lokalu wystąpi grupa Moskwa (godz. 19). Tej grupy fanom polskiej sceny muzycznej lat 80. nie trzeba przedstawiać. Po wielokrotnych przetasowaniach w składzie Moskwa ponownie koncertuje przypominając swój starszy i nowszy materiał. Obecnie występuje w składzie: Paweł Gumola, Kamil Rogiński, Radek Jarzyna. Bilety kosztują 20 zł oraz 30 zł w dniu sprzedaży.
Więcej informacji o imprezach, które odbędą się w najbliższym czasie w Elblągu i okolicach znajdziesz tutaj