Sobota, 19 czerwca 2021. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wpuścili do jeziora Druzno ponad milion szczupaków

2016-04-26 09:38:21 (ost. akt: 2016-04-26 09:41:10)
Zarybianie jeziora Druzno

Zarybianie jeziora Druzno

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Jezioro Druzno wraca do stanu sprzed katastrofy ekologicznej, do której doszło prawie dwa lata temu. W ostatnich dniach wpuszczono tutaj do wody prawie 1,4 miliona sztuk maleńkich szczupaków.

Elbląski oddział Polskiego Związku Wędkarskiego prowadzi wiosenną akcję zarybiania akwenów, którymi się opiekuje. Tylko w ostatnich dniach takie akcje odbyły się m.in. na rzekach Nogat, Szkarpawa, Pasłęka, a także na jeziorze Druzno. Wszystkie te akweny zarybili wylęgiem żerującym szczupaka, czyli ryby, która dopiero rozpoczyna życie. Za kilka lat z tych niewielkich szczupaków urosną piękne okazy.

— Jeżeli chodzi o jezioro Druzno, to w ostatnich dniach trafiło tutaj prawie 1,4 mln sztuk — mówi Krzysztof Cegiel, dyrektor elbląskiego oddziału PZW. — Staramy się zarybiać wody rybami drapieżnymi, cennymi gatunkami. Teraz jest to szczupak, a w późniejszym okresie, to jest za trzy-cztery miesiące, przeprowadzimy akcję zarybiania węgorzem.

Wędkarze z PZW nie przez przypadek otaczają szczególną opieką jezioro Druzno. Katastrofa ekologiczna, która wydarzyła się tam prawie dwa lata temu, spowodowała znaczne straty w rybostanie. Wówczas z jeziora wyłowiono co najmniej 16 ton padłych ryb, wiele z nich było imponujących rozmiarów.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Władek #1982189 | 83.8.*.* 26 kwi 2016 13:05

    A czy znalazł się winowajca zatrucia jeziora?Bo sprawa tak jakoś ucichła.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz