Olimpia Elbląg wygrała 4:2 w Ełku i jest w półfinale PP

2016-04-27 16:31:21(ost. akt: 2016-04-29 16:57:59)

Piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w środę na wyjeździe MKS Ełk 4:2 (2:1) i awansowali do półfinałów wojewódzkiego Pucharu Polski.

— Mieliśmy słabszy fragment gry tylko po stracie pierwszej bramki, kiedy w naszą grę wkradło się trochę chaosu, oddaliśmy inicjatywę, zbyt szybko traciliśmy piłkę. Ale to był moment, kilkanaście minut. Później wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Nawet gry graliśmy w osłabieniu rywal nie stworzył sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki — podsumował trener elblążan Adam Boros zwycięstwo w Ełku.

Do półfinałów wojewódzkiego PP awansowały także: Rominta Gołdap, Tęcza Biskupiec oraz Huragan Morąg. Mecze tej fazy zaplanowano na 11 maja.

Pozostałe wyniki 1/4 finału wojewódzkiego PP:
Omulew Wielbark — Rominta Gołdap 0:2
Tęcza Biskupiec — Olimpia Olsztynek 10:0
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Huragan Morąg 0:3.

• Treść odświeża się automatycznie. Ostatnie odświeżenie: dzisiaj, 17:50

• 27 kwi 2016 18:52
    Koniec meczu w Ełku. Olimpia Elbląg pokonał MKS Ełk 4:2 i awansowała do półfinałów wojewódzkiego Pucharu Polski. Gratulujemy.
  • 27 kwi 2016 18:48
    89. minuta. Gol dla MKS Ełk [2:4]
  • 27 kwi 2016 18:35
    77 minuta. Olimpia miała okazję do podwyższenia wyniku. Kamil Graczyk chyba jednak niepotrzebnie podawał i obrońcy gości zażegnali niebezpieczeństwo.
  • 27 kwi 2016 18:30
    73 minuta. Kolejna zmiana w Olimpii Elbląg. Kamil Graczyk pojawił się na boisku za Jakuba Bojasa.
  • 27 kwi 2016 18:26
    68 minuta. Dwie zmiany w Olimpii Elbląg. Boisko opuścili Kamil Kuczkowski i Patryk Sokołowski, a za nich pojawili się na nim: Krzysztof Iwanowski i Michał Ressel.
  • 27 kwi 2016 18:19
    60 minuta. Czerwona kartka dla Dawida Kubowicza (Olimpia Elbląg). Olimpia przez pół godziny będzie grała w dziesiątkę.
  • 27 kwi 2016 18:18
    60 minuta. Kamil Jackiewicz trafił z rzutu wolnego z około 20 metrów w poprzeczkę elbląskiej bramki.
  • 27 kwi 2016 18:14
    56. minuta Gooolllllll dla Olimpii Elbląg. Z bliska piłkę do siatki wpakował Patryk Sokołowski po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Drużyna Adama Borosa prowadzi już 4:1!
  • 27 kwi 2016 18:11
    54 minuta. Goooollll dla Olimpii po przepięknym uderzeniu Kamila Kuczkowskiego. Elblążanie prowadzą 3:1!
  • 27 kwi 2016 18:10
    52 minuta. Piłkarze Olimpii w pierwszych minutach drugiej połowy mają straszne problemy w ofensywie, gra wyraźnie się im nie klei.
  • 27 kwi 2016 18:03
    Rozpoczęła się druga połowa meczu w Ełku
  • 27 kwi 2016 17:47
    Koniec pierwszej połowy meczu. Olimpia Elbląg prowadzi z MKS Ełk 2:1 po dwóch golach Antona Kołosowa. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Jackiewicz z rzutu karnego
  • 27 kwi 2016 17:45
    43. minuta Gol dla MKS Ełk. Kamil Jackiewicz wykorzystał rzut karny [1:2]
  • 27 kwi 2016 17:43
    42 minuta. Rzut karny dla MKS Ełk
  • 27 kwi 2016 17:42
    41 minuta. Gooollllll dla Olimpii Elbląg, a jego autorem ponownie Anton Kołosow, który bezwzględnie wykorzystał błąd jednego z piłkarzy MKS Ełk. Ten chciał głową podać do kolegi, ale piłkę przechwycił Kołosow i pewnie, technicznym strzałem pokonał bramkarza w sytuacji jeden na jednego. Olimpia prowadzi 2:0.
  • 27 kwi 2016 17:40
    39 minuta. Teraz Olimpia blisko podwyższenia wyniku, ale jakimś cudem piłka nie trafiła z bliska do bramki.
  • 27 kwi 2016 17:33
    32. min. Dużo szczęścia miała teraz Olimpia. Kamil Jackiewicz, napastnik gospodarzy, w dogodnej sytuacji, mając przed sobą tylko bramkarza, przestrzelił z pola karnego.
  • 27 kwi 2016 17:24
    24. min. Anton Kołosow uderzył z pola karnego, ale mocno obok bramki. Olimpia nadal prowadzi 1:0.
  • 27 kwi 2016 17:18
    17 minuta. Damian Szuprytowski zabrał piłkę rywalowi i zdecydował się na strzał z dystansu, ale niecelny.
  • 27 kwi 2016 17:14
    Dodajmy jeszcze, że rzut karny dla Olimpii został podyktowany po faul na Antonie Kołosowie w polu karnym.
  • 27 kwi 2016 17:13
    13 minuta. Goooolllll dla Olimpii. Anton Kołosow pewnie wykorzystał rzut karny i elblążanie prowadzą 1:0 w Ełku
  • 27 kwi 2016 17:09
    9. minuta. Akcja Olimpii zakończona strzałem głową Patryka Sokołowskiego, ale niecelnym.
  • 27 kwi 2016 17:02
    Sędzia rozpoczął mecz w Ełku
  • 27 kwi 2016 16:41
    Obecnie trwa rozgrzewka obu drużyn.
  • 27 kwi 2016 16:40
    Znamy już skład, w jakim Olimpia rozpocznie mecz w Ełku. Oto on: Daniel — Kowalczyk, Wenger, Kubowicz, Szuprytowski, Bojas, Sokołowski, M. Pietroń, Kuczkowski, Ł. Pietroń, Kołosow.