Niedziela, 23 stycznia 2022. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Maturzyści rozpoczęli egzaminy [zdjęcia]

2016-05-04 10:31:24 (ost. akt: 2016-05-04 10:42:18)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Dla prawie 1,5 tysiąca elbląskich uczniów w środę rozpoczął się egzamin maturalny. Na początek tradycyjnie o godz. 9 rozpoczął się egzamin z języka polskiego.

My tuż przed godz. 9 odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu. Karolina, Natalia i Nikol tremy przed egzaminem nie czuły.
— Podchodzę do tego ze spokojem. Nie wiem, jakiego tematu spodziewać się na polskim. Po prostu, co będzie, to napiszę. Czuję się dobrze przygotowana — mówi Karolina Tabor.
— Trema będzie jutro przed matematyką. Wydaje mi się, że to jeden z najtrudniejszych egzaminów — dodaje Natalia Popiołek
.

Chociaż przed nimi jeszcze długa nauka, młodzież podkreśla, że trzeba myśleć praktycznie i z rozmysłem wybierać zawód.
— Na przedmiot dodatkowy wybrałam biologię i chemię. Planuję studiować medycynę — stwierdziła Karolina Tabor
.
— Czasy nie są łatwe, trzeba wybrać zawód, w którym znajdzie się pracę. Może wybiorę pielęgniarstwo, może położnictwo — zastanawia się Nikol Starzewska.

Maturzyści muszą zdać trzy obowiązkowe pisemne egzaminy maturalne: z języka polskiego, z języka obcego i matematyki. Egzaminy te są przeprowadzane na - podstawowym poziomie. Maturzysta będzie musiał też przystąpić do, co najmniej, jednego pisemnego egzaminu z grupy przedmiotów do wyboru. W grupie tych przedmiotów są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, języki obce nowożytne, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB