Tożsamość młodych. Przyjdź na debatę o tolerancji

2016-05-07 15:00:00(ost. akt: 2016-05-06 14:04:09)
W kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży organizatorzy konferencji chcą dać głos młodym

W kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży organizatorzy konferencji chcą dać głos młodym

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Elbląskie uczelnie organizują po raz jedenasty konferencję naukową dla uczczenia pamięci naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Jednym z punktów jest debata oksfordzka na temat tolerancji Polaków.
Tematem przewodnim cyklu dorocznych konferencji są słowa: ku rzeczom nowym naszych czasów – inspiracje Jana Pawła II dla współczesności, natomiast tytuł tegorocznej konferencji brzmi: "Tożsamość młodzieży".

— W kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, ale będą poprzedzone także spotkaniami młodych w diecezjach w całej Polce – także w Diecezji Elbląskiej oraz w kontekście pięknego przykładu wychowawczej miłości św. Jana Pawła II wobec młodych chcemy podjąć refleksję naukową nad dzisiejszą młodzieżą i jej tożsamością. Chcemy również dać głos samym młodym, którzy zaprezentują się w formie debaty oksfordzkiej na temat tolerancji Polaków — informują organizatorzy.

Konferencja odbędzie się w dniu 12 maja 2016 roku w auli seminarium w godzinach od 10.00 do 14.00. Wstęp jest bezpłatny. Dziennik Elbląski jest patronem medialnym wydarzenia.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski