Polowanie na zabytki. Spotkanie dla miłośników zagadek

2016-05-10 19:23:49(ost. akt: 2016-05-10 18:26:08)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

W najbliższy czwartek i piątek, 12 i 13 maja, Regionalna Pracownia Digitalizacji, działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na drzwi otwarte, w trakcie których będzie można wziąć udział w zabawie w formie „Escape Room/Pokój zagadek”. Na wszystkich dorosłych miłośników zagadek czekają sekrety niebezpiecznego świata dzieł sztuki i zabytków… Pokój będzie zamknięty, póki nie znajdziecie klucza do zagadki.
„Polowanie na zabytki” - pod tym właśnie hasłem Regionalna Pracownia Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, w dniach 12 i 13 maja włącza się w ogólnopolską akcję „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.

- W godz. od 10.00 do 12.00 zapraszamy na zajęcia dotyczące digitalizacji i możliwości wykorzystania jej efektów, na których nie zabraknie również zadań praktycznych – mówi Urszula Jatkowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji. - Zaprezentowane zostanie działanie posiadanych przez pracownię skanerów 3D, w których obsłudze każdy z uczestników będzie miał okazję spróbować swoich sił.

Po zajęciach, na które obowiązują wcześniejsze zapisy, w godz. 12.00-15.30 można będzie odwiedzić Pracownię, porozmawiać z jej pracownikami oraz zapoznać się z działaniem skanerów, posiadanych przez pracownię.

- Nie trzeba wcześniejszej rezerwacji, aby odwiedzić Pracownię w godz. 12.00 – 15.30, ale zapraszamy do zgłaszania się do udziału w coraz popularniejszej zabawie w formie „Escape Room/Pokój zagadek” – dodaje Urszula Jatkowska.

W czasie 60 minut gry, chętni pełnoletni śmiałkowie dzięki sprytowi, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia, wykorzystując nieprzypadkowe wskazówki będą musieli rozwiązać serię zagadek i łamigłówek, aby móc poszczycić się zwycięstwem w grze, ale przede wszystkim… by móc opuścić pokój, w którym na czas zabawy zostaną zamknięci. Jakie będą to zagadki? Tego dowiedzieć się można tylko przychodząc do Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Teraz możemy jedynie zdradzić, że uczestnicy zabawy będą musieli zmierzyć się z sekretami niebezpiecznego świata dzieł sztuki i zabytków …

Na zajęcia oraz zabawę w formie „Escape room’u” można zapisywać się kontaktując się mailowo: urszula.jatkowska@swiatowid.elblag.pl oraz przez profil Facebook: Regionalna Pracownia Digitalizacji. Wstęp wolny.
CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski