Śpiewający obrusik w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

2016-05-11 14:09:48(ost. akt: 2016-05-11 14:11:13)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Pierwszy w historii szkolnictwa artystycznego pełnometrażowy film fabularny, będący dyplomem studentów czwartego roku Wydziału Aktorskiego. Kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie DKF-u, tym razem zaprezentowany zostanie unikalny projekt Szkoły Filmowej w Łodzi – film „Śpiewający obrusik". Spotkanie tradycyjnie w czwartek, o godz. 19.00 w Kinie Światowid.
"Śpiewający obrusik" to cztery niezależne nowele filmowe, w których mieści się i czarno-biała opowieść o zagubieniu młodych ludzi, pozbawionych celu i radości życia, utopionych w marazmie blokowej rzeczywistości; i neurotyczna podróż przez krainę emocjonalnego i fizycznego wyniszczenia spowodowanego ucieczką w narkotyki; i bolesna opowieść o młodym małżeństwie i ich córeczce, którzy mimo próby wzięcia odpowiedzialności za swoje życie z trudem wytrzymują presję rzeczywistości, jednak dramatyczny epizod przywraca im siłę; i wreszcie wyrafinowana, ale zanurzona równocześnie w popkulturze, wizyjna, poetycka adaptacja greckiej baśni.

Tym, co nadaje filmowym historiom wspólną emocjonalną temperaturę, jest nadzieja na przebudzenie i wiara w miłość, która pozwala przetrwać najbardziej drastyczne życiowe epizody. Te cztery części, spięte dokumentalnymi fragmentami z castingu do filmu oraz tanecznym finałem, inspirowanym bollywoodzkim kinem, tworzą oryginalną wypowiedź filmową.

Zaczęło się od marzenia studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Marzenia o filmie. O pełnym metrażu. W reżyserii Mariusza Grzegorzka. A kończy się na premierze filmu. Film zostaje oddany widowni po festiwalowym tournée (Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Transatlantyk w Poznaniu, łódzka CINERGIA, Festiwal Filmowy w Gdyni), z którego ekipa przywiozła pieczątkę jakości w postaci ZŁOTEGO PAZURA – głównej nagrody konkursu INNE SPOJRZENIE gdyńskiego festiwalu.

Scenariusz i reżyseria: Mariusz Grzegorzek
wykonawcy: Sebastian Jasnoch, Michał Jóźwik, Alicja Juszkiewicz, Miłosz Karbownik, Karolina Krawczyńska, Damian Kret, Sylwia Madejska, Marcin Miodek, Maciej Miszczak, Anna Mrozowska, Paulina Nadel, Grzegorz Otrębski, Mateusz Rzeźniczak, Maria Szafirska, Anita Tomczak, Kaja Walden, Jędrzej Wielecki, Barbara Wypych, Zofia Uzelac, Piotr Seweryński, Izabela Noszczyk, Luiza Zawało, Maja Kowalik
Produkcja: Polska
Czas: 92 minuty
opis: dystrybutor filmu

Film „Śpiewający obrusik” w Kinie Światowid 12 maja o godz. 19.00. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.

Źródło: Dziennik Elbląski