10 km po nadmorskich leśnych scieżkach i plaży w Jantarze

2016-05-11 16:35:48(ost. akt: 2016-05-11 16:47:17)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Jantarowy Przełaj to wyjątkowy bieg po przepięknych nadmorskich terenach. Trasa wiedzie przede wszystkim przez las, a start i meta ulokowane są na samej plaży. Tegoroczna trzecia edycja już za dwa tygodnie, w sobotę 28 maja.
Jantar to miejscowość, do której turyści zjeżdżają, poszukując odpoczynku i urokliwych szerokich plaż, niemniej jednak są tam doskonałe warunki do biegania, które organizatorzy z sukcesem wykorzystują. Mimo nadmorskiego charakteru, tylko start i meta umiejscowione są na piasku, reszta trasy wiedzie przez okoliczne lasy.

Jantarowy Przełaj wchodzi w skład biegowego Pucharu Bałtyku 2016 - cyklu czterech różnorodnych, w większości przełajowych imprez biegowych wspieranych przez Polski Komitet Olimpijski.
Organizatorem tego wydarzenia jest Gmina Stegna, natomiast współorganizatorem: The North Event Krzysztof Walczak.

Dla miłośników organizatorzy przygotowali w tym roku dwie trasy: można się zmierzyć z 10 kilometrami w biegu głównym lub 3 kilometrami w biegu rekreacyjnym!

Wszyscy zawodnicy biegu głównego mają dwa rodzaje pakietów do wyboru:
MINI, który jest pakietem podstawowym zawierającym: numer startowy, chip, agrafki, medal pamiątkowy (po dotarciu na metę) oraz posiłek regeneracyjny.
MAXI, który zawiera wszystko z pakietu MINI oraz koszulkę techniczną z krótkim rękawem.

Szczegóły i zapisy na stronie Jantarowy Przełaj.

Źródło: Dziennik Elbląski