Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Projekt wiaduktu na Zatorzu powstanie do końca września

2016-05-22 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-22 12:03:01)
Od wielu lat budowy wiaduktu domagają się jej mieszkańcy Zatorza, a także kierowcy i piesi, którzy długo muszą czekać w korkach przed przejazdem kolejowym

Od wielu lat budowy wiaduktu domagają się jej mieszkańcy Zatorza, a także kierowcy i piesi, którzy długo muszą czekać w korkach przed przejazdem kolejowym

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Do jesieni ma być gotowa dokumentacja, w tym projekt, wiaduktu, który miasto zamierza wybudować na Zatorzu. To jedna z najpoważniejszych inwestycji zaplanowanych do realizacji w najbliższych latach w Elblągu.

Realizacji tej inwestycji od wielu lat domagają się mieszkańcy Zatorza: zmotoryzowani i piesi, którzy obecnie długo muszą czekać w korkach przed przejazdami kolejowymi. Szacuje się, że taka inwestycja wraz z budową dróg dojazdowych, może kosztować nawet 25 mln zł.

W marcu Urząd Miejski w Elblągu ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej. Jej koszt to 870 tys. zł. Projekt został podzielony na dwie części. Pierwsza będzie dotyczyć wiaduktu, a druga dróg dojazdowych. Kompleksowy projekt ma być gotowy najdalej do 30 września tego roku, a wykona go firma z Gdańska.

— Na budowę samego wiaduktu będziemy się starali o pieniądze z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Możliwość ubiegania się o te dofinansowanie będzie ogłoszona w połowie tego roku z terminem złożenia wniosków do lutego 2017 r. Tutaj będziemy się mogli starać o 50 proc. finansowania — mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. — Na realizację inwestycji w części dotyczącej dróg dojazdowych, będziemy chcieli pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB