Biała Sobota w szpitalu wojewódzkim

2016-05-25 14:58:54(ost. akt: 2016-05-25 15:03:52)

Autor zdjęcia: archiwum szpitala wojewódzkiego

Wszystkie osoby, które w najbliższą sobotę (28.05) przed południem, odwiedzą Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu będą mogły skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi, a także wagi i wzrostu wraz z obliczeniem BMI.
Sobotnia akcja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej 146 w Elblągu odbędzie się w holu głównym szpitala w godz. 8-13.
— Sobotnią akcję organizujemy z okazji przypadającego na 31 dzień maja Światowego Dnia bez Papierosa, organizowanego przez Światową Organizację Zdrowia od 1988. W Polsce ten dzień obchodzony jest od 25 lat, zaś Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu włącza się do tych obchodów systematycznie od kilkunastu już lat, organizując bezpłatne akcje profilaktyczne — informuje Anna Kowalska, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Elblągu.

— Światowy Dzień bez Papierosa jest dla nas okazją do przypomnienia o zgubnych skutkach nałogu tytoniowego — podkreśla Danuta Stanicka, edukator zdrowia w WSZ. — Będziemy zatem zachęcali do wyboru zdrowego stylu życia, bez dymu tytoniowego, a przy okazji wykonywali podstawowe badania profilaktyczne. Przypomnijmy tylko, że tytoń jest wciąż główną, a możliwą do wyeliminowania, przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie. Każdego roku z powodu chorób odtytoniowych tracą życie miliony palaczy, ale na szczęście kolejne miliony ostatecznie rzucają palenie!