Ruszy budowa ronda na Konopnickiej. Będą objazdy

2016-05-26 09:45:16(ost. akt: 2016-05-26 09:55:54)
Na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Legionów za ponad 1,8 mln zł powstanie czterowylotowe rondo

Na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Legionów za ponad 1,8 mln zł powstanie czterowylotowe rondo

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Na 1 czerwca planowe jest rozpoczęcie prac przy przebudowie skrzyżowania ulic Konopnickiej i Niepodległość w Elblągu. W związku ze zmianą organizacji ruchu w tym regionie, elbląski ZKM wprowadzi tymczasowe objazdy dla autobusów. Na 27 czerwca planowane jest całkowite zamknięcie skrzyżowania.
ZKM w Elblągu poinformował, że od 1 czerwca (środa) 2016, w związku z zaplanowanym rozpoczęciem prac nad przebudową skrzyżowania ul. Konopnickiej z ul. Niepodległości i zmienioną organizacją ruchu na tym skrzyżowaniu, wprowadzone zostaną tymczasowe objazdy na liniach nr 16, 30 i 31.

Objazd na linii nr 16:

kierunek Gronowo Górne – od skrzyżowania ulic Konopnickiej - Niepodległości, przez ul. Konopnickiej, al. Piłsudskiego do ul. Dąbka, dalej po stałej trasie;

kierunek Ogólna – od skrzyżowania ulic Dąbka - Piłsudskiego, przez al. Piłsudskiego, ul. Konopnickiej do ul. Niepodległości, dalej po stałej trasie.

Objazd na linii nr 30:

Na powrocie do pętli Odrodzenia – od skrzyżowania ulic Ogólna - Legionów, przez ul. Legionów, ul. Niepodległości, ul. Konopnickiej, do al. Piłsudskiego, dalej po stałej trasie.

Objazd na linii nr 31:

Na powrocie do pętli Dębica - od skrzyżowania ulic Ogólna – Konopnickiej, ul. Ogólną, następnie ul. Dąbka do skrzyżowania z al. Piłsudskiego, dalej po stałej trasie.

W związku z zaplanowanymi objazdami, a także planowaną zmianą w organizacji ruchu drogowego w pobliżu skrzyżowania ulic Konopnickiej – Niepodległości (ruch wahadłowy), na liniach nr 7, 16, 18, 30 i 31 mogą wystąpić kilkuminutowe opóźnienia w realizacji rozkładu jazdy.

Powyższe zmiany będą obowiązywały do 26 czerwca (niedziela) br.

Od 27 czerwca (poniedziałek) br. w związku z zaplanowanym całkowitym zamknięciem dla ruchu przebudowywanego skrzyżowania, planowane jest wprowadzenie kolejnych, tymczasowych objazdów także na liniach nr 7 i 16.

O kolejnych, zmianach ZKM poinformuje w osobnym komunikacie.

Przypomnijmy, na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Legionów za ponad 1,8 mln zł powstanie czterowylotowe rondo. Inwestycja została wsparta dofinansowaniem w wysokości 700 tys. zł. Pieniądze pochodzą z tzw. schetynówek.

W zakres całej inwestycji wchodzi m.in. przebudowa wlotów na rondo, przebudowa nawierzchni ul. Konopnickiej wraz z zatokami autobusowymi i azylami dla pieszych, a także budowa oświetlenia drogowego i przejścia na ul. Pawiej. Roboty obejmą także przebudowę chodników i istniejących ścieżek rowerowych, a także budowę nowych. Prace mają się zakończyć 21 listopada 2016 r.

Źródło: Dziennik Elbląski