Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Umowa podpisana, będzie wiadukt na Zatorze

2016-05-26 18:41:17 (ost. akt: 2016-05-26 18:48:06)
Prezydent Wróblewski podpisał z gdańską firmą ZNAK Sp. z o.o. umowę na wykonanie dokumentacji dla budowy wiaduktu na Zatorze

Prezydent Wróblewski podpisał z gdańską firmą ZNAK Sp. z o.o. umowę na wykonanie dokumentacji dla budowy wiaduktu na Zatorze

Autor zdjęcia: UM w Elblągu

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał z gdańską firmą ZNAK Sp. z o.o. umowę na wykonanie dokumentacji dla budowy wiaduktu i dróg dojazdowych w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej. Wiadukt nad linią kolejową ma rozwiązać problem płynnego połączenia Zatorza z resztą Elbląga.

Wykonanie dokumentacji budowy wiaduktu ma potrwać do 30 sierpnia tego roku. Będzie ona składała się z dwóch elementów: projektu wiaduktu i dróg dojazdowych, w tym także raportu oddziaływania na środowisko.
— Termin wykonania dokumentacji nie jest krótki, ale to z uwagi na możliwość pozyskania środków unijnych i ministerialnych — mówił prezydent Wróblewski

— To nie jest nasza pierwsza realizacja w Elblągu, jednym z naszych zadań było opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego w rejonie ulic Skrzydlatej i Lotniczej - powiedział po podpisaniu umowy Tomasz Stawarz z firmy ZNAK - Wiemy, że to ważne miejsce dla Elbląga, także komunikacyjnie, dlatego chcemy stworzyć coś ciekawego i jednocześnie w budżecie, którym dysponować będzie miasto.

— Do zaprojektowania mamy trzy istotne elementy. Pierwszy związany z ruchem nad torami, drugi z ruchem na drogą i trzeci to przejście podziemne — dodał inż. Jacek Michałowski z firmy ZNAK.

Firma z Gdańska wyceniła usługę wykonania dokumentacji na 875 tysięcy 550 zł. Elbląscy urzędnicy szacują, że budowa wiaduktu i dróg dojazdowych pochłonie łącznie ok. 26 mln zł.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 1 #2000163 | 193.109.*.* 27 maj 2016 10:43

    Ta, będzie wiadukt, a skąd kasa?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz