Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Zbliża się kolejna premiera. "Zwierzęta Doktora Dolittle" już 1 czerwca

2016-05-26 20:55:28 (ost. akt: 2016-05-26 19:32:33)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Elbląski Teatr im. Aleksandra Sewruka włączy się w obchody tego sympatycznego święta premierą sztuki „Zwierzęta doktora Dolittle” na kanwie powieści Hugh Loftinga.

Wszyscy kochamy zwierzęta. Niektórzy darzą szczególnym uczuciem psy, inni koty, są miłośnicy chomików i innych gryzoni, są też tacy, których domowymi zwierzątkami stają się węże i pająki. Kochamy zwierzęta, bo odnajdujemy w nich niezawodnych i wiernych przyjaciół, kogoś kim możemy się opiekować i kto zawsze będzie przy nas, bez względu na nasze wady czy ułomności. Wyobraźmy sobie o ile świat byłby piękniejszy gdybyśmy potrafili się z nimi porozumieć. Doktor Jan Dolittle zna mowę zwierząt, rozumie je i dlatego kocha wszystkie zwierzęta bez wyjątku. W każdym widzi coś niepowtarzalnego i odnajduje w nich dobro, którego często brak u ludzi.

Hugh Lofting stworzył postać Doktora Dolittle w strasznych czasach okrucieństw pierwszej wojny światowej, których był naocznym świadkiem. Krytycznej ocenie postaw ludzkich, towarzyszyła obserwacja zachowań zwierząt wykorzystywanych podczas działań wojennych.

„Zwierzęta doktora Dolittle” to przygotowana z dużym rozmachem barwna opowieść o tym, jak Jan Dolittle ze swoimi pupilami wyrusza w daleką podróż do Afryki, by leczyć małpy dotknięte tajemniczą zarazą. Kolorowa, pełna afrykańskich rytmów podróż zapewni moc wrażeń i zadowoli najbardziej wymagających Widzów, zarówno tych małych jak i tych dużych. To także opowieść, która zaczaruje efektowną inscenizacją, bajkowymi maskami zwierząt i pięknymi kostiumami dla trzydziestu sześciu postaci. Tajemnice Czarnego Lądu odkrywać będziemy w rytm trzynastu efektownie zaaranżowanych żywiołowych piosenek. Spektakl reżyseruje Jerzy Bielunas, znany już elbląskiej publiczności za sprawą świetnie przyjętego spektaklu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Choreografię do spektaklu przygotował Maciej „Gleba” Florek, znany z programu „You can dance”.

Premiera spektaklu “Zwierzęta Doktora Dolittle” odbędzie się w Dzień Dziecka czyli 1 czerwca 2016 roku o godzinie 18.00.
Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB