Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Mateusz Nowaczek wygrał na Modrzewinie. Elbląski Festiwal Rowerowy po raz pierwszy [film, zdjęcia]

2016-05-27 20:40:00 (ost. akt: 2016-05-27 23:45:49)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Mateusz Nowaczek wygrał wyścig elity podczas piątkowych zawodów na elbląskiej Modrzewinie. Kolejne zawody z cyklu Korona Warmii i Mazur odbędą się w sobotę w Olsztynie oraz w piątek w Mrągowie.

Po dłuższej przerwie do Elbląga powróciło kolarstwo szosowe za sprawą Adama Wadeckiego. Były zawodowy kolarz, wychowanek elbląskiego Mlexera, mistrz Polski z 2005 r., na początku tego roku został prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego. Elbląski Festiwal Rowerowy, który odbył się w piątek na Modrzewinie, to jego dziecko.
— Elbląg ma tradycje kolarskie. W mieście odbywa się jednak mało imprez typowo kolarskich, więcej jest dla przedstawicieli kolarstwa górskiego. Oceniam, że festiwal był udany. Chcemy kontynuować organizację tej imprezy w kolejnych latach. Mam nadzieję, że z każdym rokiem nasze zawody będą coraz lepiej organizowane i będzie w nich startowało coraz więcej zawodników — podsumował Adam Wadecki.

Podczas zawodów na Modrzewinie kolarze ścigali się na przygotowanej przez organizatorów 1,4-kilmetrowej pętli. Start i meta znajdowały się na wysokości Elbląskiego Parku Technologicznego.

Na początek rozegrano wyścigi z udziałem dzieci i młodzieży - w sumie było 14 kategorii wiekowych. Młodzi kolarze w zależności od wieku ścigali się na dystansach od 1,4 km do 21 km.

Na koniec przyszedł czas na rywalizację kolarzy zawodowych. Ten wyścig zainaugurował nowy cykl pod nazwą Korona Warmii i Mazur. W Elblągu wystartowało 31 zawodników, którzy mieli do przejechania 40 okrążeń, w sumie 56 km. Szybko, bo już w trakcie pierwszego okrążenia na ucieczkę zdecydowało się czterech zawodników. W tym gronie byli m.in. dwaj kolarze Domin Sport Kamil Zieliński i Artur Detko oraz reprezentujący elbląsko-olsztyńską grupę Krismar Hotel Kahlberg Silvant Mateusz Nowaczek. Cała czwórka przez prawie cały wyścig zgodnie współpracowała powiększając przewagę nad goniącym ich peletonem. Na półmetku mieli już 30 sekund przewagi, a tuż przed finiszem ponad minutę.

Prawdziwa walka w ucieczce o zwycięstwo i puchar ufundowany przez senatora Jerzego Wcisłę rozpoczęła się na 7 km przed metą. Najwięcej sił na koniec zachował Nowaczek.
— Trasa w Elblągu była ciężka, pod górkę i pod wiatr. Zawodnicy z Domina byli bardzo mocni, jednak udało mi się ich przechytrzyć na ostatnich kilometrach — podsumował.

Kolejny zawody z cyklu Korony Warmii i Mazur odbędą się w sobotę w Olsztynie oraz w niedzielę w Mrągowie.
— Taktykę na te wyścigi będziemy mieli taką samą, od początku ucieczka — zdradził Nowaczek.
AKT
Wyniki elity: 1. Mateusz Nowaczek (Krismar Hotel Kahlberg Silvant Warmia i Mazury), 2. Kamil Zieliński, 3. Artur Detko (obaj Domin Sport), 4. Kacper Gronkiewicz (DE Rosa Rybnik), 5. Mateusz Nowak (Domin Sport).
Wyniki orlika (do 23 lat): 1. Dawid Gieracki (Chrobry Scott Głogów), 2. Sebastian Matusiak (Krismar), 3. Damian Sławek (Cartusia).

Wyniki Elbląskiego Festiwalu Rowerowego (zwycięzcy)
chłopcy młodsi (1,4 km): Filip Pawlyta (Elbląg)
chłopcy starsi (1,4 km): Szymon Dorsz (Elbląg)
dziewczynki młodsze (1,4 km): Jagoda Wadecka (Elbląg)
dziewczynki starsze (1,4 km): Agata Dziuba (Elbląg)
szkółki kolarskie, rocz. 2003-04 (5,6 km: Dominik Ratajczak (OKS Olsztyn), Patrycja Żukowska (Przyjaźń Bartoszyce)
szkółki kolarskie, rocz. 2005-06 (4,2 km): Dawid Łątkowski (OKS Olsztyn), Oliwia Daszkiewicz (Przyjaźń Bartoszyce)
szkółki kolarskie, rocz. 2007-09 (2,8 km): Radek Rudnicki (Szkółka Kolarska Elbląg)
żak, rocz. 2004-05 (8,4 km): Jan Stryjewski (KKS Ciechanów), Wiktoria Józefowicz (Feniks Krynki)
młodzicy, rocz. 2002-03 (14 km, 8,4 km): Rodion Gladkov (GAU DO KO Ksdusshor), Zuzanna Sierhej (V-Max Mińsk Mazowiecki)
juniorzy młodsi, rocz. 2000-2001 (21 km): Karol Wawrzyniak (Copernicus Toruń)
amator (21 km): Marcin Lewandowski (Pacific Nestle Toruń)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB