Elbląska orkiestra wystąpi na festiwalu w Mołdawii

2016-05-30 09:03:50(ost. akt: 2016-05-30 09:06:42)

Autor zdjęcia: EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpi w Mołdawii!

 Już w najbliższą sobotę (4.06) kameraliści z Elbląga, pod batutą Pawła Kotli, zainaugurują jubileuszową, 25. edycję prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Zilele Muzicii Noi”(The Days of New Music) w Kiszyniowie (Mołdawia).
Festiwal „Zilele Muzicii Noi” gromadzi wielu wybitnych artystów, prezentujących dzieła muzyki współczesnej.
— Podczas festiwalu EOK wykona perły muzyki polskiej XX wieku, m.in.: Koncert na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz, Colas Breugnon Tadeusza Bairda, Koncert fagotowy Andrzeja Panufnika, Pięć melodii ludowych Witolda Lutosławskiego czy Ricordanza per archi Wojciecha Kilara. Solistą będzie znakomity polski fagocista - Arkadiusz Adamczyk — poinformowała Joanna Kownacka z EOK.

Elbląscy kameraliści wystąpią wspólnie z muzykami z Filharmonica Nationale "Serghei Lunchevici", która jest jedną z najlepszych filharmonii w kraju. Koncert odbędzie się w Organ Hall - National center of chamber music, wiodącej instytucji kultury i sztuki Mołdawii.

Koncert EOK w Mołdawii jest realizowany jest w ramach programu ,,Promocja polskiej kultury za granicą 2016-Promesa”. Jego ideą jest popularyzacja najwartościowszych dzieł muzyki polskiej, w szczególności współczesnej 
i promowanie jej na poziomie europejskim. Głównym celem współpracy z zagranicznymi partnerami jest rozpowszechnianie znakomitych dzieł polskich kompozytorów.