Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. 1 czerwca rusza przebudowa ul. Konopnickiej

2016-05-31 07:24:00(ost. akt: 2016-05-30 16:38:21)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W związku z rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania ul. Konopnickiej i ul. Niepodległości od najbliższej środy 1 czerwca planowane są zmiany w organizacji ruchu.


••


Od dnia czerwca (środa) planowane jest ograniczenie ruchu w obrębie skrzyżowania ulicy Konopnickiej z ul. Niepodległości w następujący sposób:

• zamknięta w każdym kierunku będzie przejezdność przez skrzyżowanie na wlocie ul. Konopnickiej od strony ul. Ogólnej  oraz na ul. Niepodległości od strony ul. Płk. Dąbka
• przez skrzyżowanie utrzymana zostanie przejezdność dla pojazdów na kierunku ul. Niepodległości (odcinek: Konopnickiej – Legionów) – ul. Konopnickiej (odcinek Niepodległości – Piłsudskiego), ruch na tej relacji zostanie zawężony do jednego pasa i odbywał się będzie wahadłowo (sterowanie sygnalizacją świetlną)
• oznakowane zostaną objazdy do ulic Konopnickiej i Niepodległości na drogach dojazdowych.

Wykonawca zapewni dojazdy do posesji zlokalizowanych bezpośrednio w sąsiedztwie przebudowywanego skrzyżowania.


Przypomnijmy, na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Legionów za ponad 1,8 mln zł powstanie czterowylotowe rondo. Inwestycja została wsparta dofinansowaniem w wysokości 700 tys. zł. Pieniądze pochodzą z tzw. schetynówek.

W zakres całej inwestycji wchodzi m.in. przebudowa wlotów na rondo, przebudowa nawierzchni ul. Konopnickiej wraz z zatokami autobusowymi i azylami dla pieszych, a także budowa oświetlenia drogowego i przejścia na ul. Pawiej. Roboty obejmą także przebudowę chodników i istniejących ścieżek rowerowych, a także budowę nowych. Prace mają się zakończyć 21 listopada 2016 r.

Źródło: Dziennik Elbląski