Wzruszający Dzień Dziecka w szpitalu wojewódzkim

2016-06-01 14:39:30(ost. akt: 2016-06-01 14:46:53)
Dzień Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

Dzień Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Dzień Dziecka powinien być radosny również dla naszych chorych rówieśników — mówią uczniowie elbląskiej szkoły muzycznej, którzy w środę (1.06) odwiedzili dzieci przebywające w szpitalu wojewódzkim. Obdarowali je zabawkami i własnym talentem.
Rozśpiewany i bajkowy Dzień Dziecka mieli młodzi pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Odwiedzili ich czwartoklasiści z podstawówki Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
— My w tym dniu będziemy świętowali w domu, w szkole i w innych miejscach. Dzieci, które leżą w szpitalu takiej możliwości nie mają. Dlatego wpadłyśmy na pomysł, aby przyjść do nich tego dnia — mówi Dominika Mechlińska, uczennica klasy 4a.

Uczniowie do szpitala przyszli przebrani za bajkowe postaci. Z piosenką na ustach i workami pełnymi zabawek pojawili się na oddziałach: noworodkowym i dziecięcym. Młodzi pacjenci otrzymali wesołe pluszaki i życzenia od swoich rówieśników. 

— Trochę się stresowaliśmy, przed przyjściem do szpitala. Nie widzieliśmy jak zostaliśmy przyjęci. Było fajnie. Widzieliśmy uśmiechy dzieci i zadowolonych rodziców. Fajnie jest obdarowywać innych. Czujemy, że robimy coś ważnego i komuś może to pomóc — opowiadała po akcji Tosia Danielewska, uczennica 4a.Dzieci ze szkoły muzycznej nie tylko obdarowały pacjentów zabawkami, ale i własnym talentem. Zagrały dla nich na instrumentach, czytały bajki i zaśpiewały utwory znane z filmów animowanych. 


— To fajna akcja dla dzieci, które leżą w szpitalu, szczególnie w taki dzień jak ten — przyznaje Kamila Niziołek, mama 3,5 rocznego Nikodema, małego pacjenta szpitala. — Świetnie, że w tego typu akcje angażowane są dzieci. Myślę, że tego typu wydarzeń powinno być zdecydowanie więcej.


— Takich gości, przy okazji różnych świąt mamy na oddziale całkiem sporo — dodaje Alicja Rudzińska-Olszak, koordynator oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. — Najczęściej odwiedzają nas szkoły. Tego typu wydarzenia na pewno uczą wrażliwości.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anna 38 #2002978 | 93.105.*.* 1 cze 2016 18:47

    Gratuluję wszystkim dzieciom ze Szkoły Muzycznej w Elblągu za pomysł akcji "Dzieci- Dzieciom". Gratuluję Pani wychowawczyni J. Cygan za zmobilizowanie i zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Zadowolenie małych pacjentów szpitala - bezcenne :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz