Fałszywy pracownik kablówki zatrzymany. Wpadł, gdy wrócił do 81-latki, by ponownie ją oszukać [film]

2016-06-03 11:20:46(ost. akt: 2016-06-03 11:30:18)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali oszusta, który podawał się za technika telewizji kablowej. 32-latek chodził po domach i oferował sprzedaż produktów i usług, za które brał jednorazowo kilkaset złotych.
Roman P. został zatrzymany w czwartek (02.06) przed godz. 22 na ulicy Wyspiańskiego w Elblągu.
— Mężczyzna wrócił do 81-letniej kobiety, którą trzy dni wcześniej oszukał na 400 zł. Chciał „wyciągnąć” kolejne pieniądze oferując tym razem usługi internetowe — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjantów zaalarmowali sąsiedzi staruszki, którzy zauważyli podejrzanego mężczyznę na klatce schodowej. Pomogła w tym publikacja ostrzeżenia w mediach. O sprawie pisaliśmy wczoraj na www.dziennikelblaski.pl.
— 32-letni mieszkaniec Gdyni jeździł po całej Polsce i oferował usługi telewizji kablowej oraz internet. Miał doświadczenie w zdobywaniu klientów, gdyż wcześniej rzeczywiście pracował jako przedstawiciel jednej ze znanych firm świadczących takie usługi — dodaje Jakub Sawicki.

Policjanci ustalili, że w maju dopuścił się osiem oszustw na elblążanach. Sprawca oszukiwał ludzi oferując im zamontowanie karty, która ma rzekomo umożliwiać darmowy odbiór telewizji przez 6 miesięcy i inkasując za to pieniądze.
— Działał także na terenie całej Polski. Był notowany od Bałtyku po Tatry. Przebywał w zakładzie karnym. Nie ukrywał, że nie spodziewał się zatrzymania. Jego łupek mogło paść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podaje, że jedną rodzinę oszukał na 30 tys. zł. Pokrzywdzona 81-latka rozpoznała oszusta. Grozi mu kara do 8 lat więzienia — podsumowuje Jakub Sawicki.

Policjanci z Elbląga proszą osoby, które zostały oszukane w podobny sposób, o kontakt z policjantem pod numerem telefonu – 55 230 16 20.

Obrazek w tresci