Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Myslovitz na zakończenie Turbinaliów. Natalia zdobyła tytuł Miss PWSZ [zdjęcia]

2016-06-04 01:00:29 (ost. akt: 2016-06-04 01:30:53)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Koncert grupy Myslovitz zakończył tegoroczne Turbinalia, święto studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Grupa ze Śląska przywitała się z elbląską publicznością utworem "Scenariusz dla moich sąsiadów". Chwilę wcześniej poznaliśmy Miss PWSZ. Ten tytuł zdobyła Natalia Dąbrowska, studentka II roku

Piątek był ostatnim dniem tegorocznych Turbinaliów i bez przesady można stwierdzić, że najhuczniejszym. Tego dnia świętowanie studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przeniosło się na Wyspę Spichrzów. Zabawa rozpoczęła się od festiwalu kolorów, później rozpoczęła się seria koncertów. Gwiazdą wieczoru był zespół Myslovitz, który przywitał się z elbląską publicznością piosenką "Scenariusz dla moich sąsiadów". Wcześniej na scenie wystąpił Łukasz Gesek i odbyły się eliminacje do festiwalu Elbląg Rocks Europa.

W trakcie piątkowego wieczoru poznaliśmy również Miss PWSZ. Tytuł zdobyła Natalia Dąbrowska, studentka II roku ekonomii (specjalizacja: ekonomika procesów logistycznych).
— Jak podoba mi się studiowanie na PWSZ? Bardzo. Nie dostałem się do Gdyni i bardzo się z tego powodu cieszę, bo mogłam rozpocząć naukę na takiej wspaniałej uczelni, jaką jest PWSZ. Wykładowcy wkładają całe serce w swoją pracę. Nie mogłam lepiej trafić — powiedziała nam Natalia.

Jak wyznała nam nowa Miss PWSZ do udziału w tym konkursie namówiła ją jej koleżanka, Sara.
— Nie uważam się za piękność, ale chciałam spróbować dla dobrej zabawy. Miałyśmy się dobrze bawić i to nam się udało. Turbinalia są świetne. Przemarsz przez miasto, to było wspaniałe przeżycie. Później kolejne udane imprezy: sporty barowe, wielkie grillowanie i dzień koncertów — podsumowała.

Miss PWSZ pochodzi z Fromborka, a na czas studiów przeprowadziła się do Elbląga. I bardzo chwali sobie to miasto oraz studia na PWSZ.
— Na pewno na długo pozostaną w mojej pamięci — mówi.
AKT

Obrazek w tresci