Wtorek, 22 czerwca 2021. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Młodzicy Concordii Elbląg najlepsi w województwie

2016-06-06 08:12:32 (ost. akt: 2016-06-06 12:05:18)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Młodzi piłkarze Concordii Elbląg wygrali turniej finałowy mistrzostw województwa młodzików. W decydującym meczu pokonali Don Bosco Ostróda 1:0. W rozgrywkach w tym sezonie wystartowało 101 drużyn.

W turnieju finałowym, który został rozegrany w sobotę (04.06) w Iławie, wystąpiło osiem najlepszych drużyn z województwa wyłonionych w eliminacjach. Warto dodać, że do rozgrywek w tym sezonie zgłosiło się 101 drużyn z całego regionu.

Młodzicy Concordii Elbląg zmagania w Iławie rozpoczęli od rywalizacji w grupie, w której pokonali: Mamry I Giżycko 1:0, Naki I Olsztyn 2:0 oraz Don Bosco Ostróda 1:0. Po kolejnym zwycięstwie, nad Jeziorakiem Iława 1:0, awansowali do finału. Tutaj ponownie okazali się lepsi od drużyny z Ostródy, wygrywając 1:0 i zapewniając sobie tytuł mistrza województwa.

Wśród indywidualnie wyróżnionych znalazł się m.in. Szymon Ratajczyk z Concordii, który został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego. Wyróżniono także najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. W Concordii był to Piotr Szuplewski, a w Olimpii I Elbląg Michał Sztajnert.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z wyników jakie uzyskaliśmy w Iławie jak i samej gry — informuje Krzysztof Machiński, trener Concordii. — Dziękuje chłopakom za ciężką pracę na treningach, która przyniosła zamierzone efekty. Dzięki niej, możemy cieszyć się ze zdobytego mistrzostwa województwa.

Skład Concordii: Kacper Fedyna, Julian Cieśla, Piotr Szuplewski, Paweł Szuplewski, Łukasz Nowak, Mikołaj Kowalczyk, Szymon Bober, Wiktor Kaczorowski, Jakub Rękawek, Kamil Iwicki, Jakub Rodzik, Jakub Budka, Igor Kucharzewski, Maks Szymborski, Szymon Ratajczyk.

Ostateczna kolejność mistrzostw województwa młodzików
1. Concordia I Elbląg
2. Don Bosco Ostróda
3. Jeziorak Iława
4. Warmia II Olsztyn
5. Naki I Olsztyn
6. Olimpia I Elbląg
7. Rona 03 I Ełk
8. Mamry I Giżycko


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB