Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Ukraina i Japonia bezkonkurencyjne na Elbląg Cup

2016-06-07 11:41:46 (ost. akt: 2016-06-07 11:47:08)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Niepełnosprawni sportowcy z Ukrainy wygrali otwarte mistrzostwa Polski Elbląg Cup w siatkówce na siedząco. Wśród kobiet triumfowały Japonki.

Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg podczas minionego weekendu był organizatorem Elbląg Cup, podczas którego w piątek i w sobotę w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej z zwycięstwo rywalizowali siatkarze niepełnosprawni.

Otwarte mistrzostwa Polski Elbląg Cup w siatkówce na siedząco zostały zorganizowane już po raz osiemnasty. W tym roku w turnieju wzięło udział siedem drużyn męskich (w tym reprezentacje Ukrainy, Kazachstanu i Łotwy) oraz trzy kobiece. Spośród siatkarek najlepiej radziły sobie reprezentantki Japonii, które wyprzedziły Polski i Elbląg. Ciekawie zapowiadała się rywalizacja mężczyzn. Faworyzowana Ukraina, czwarta drużyna mistrzostw świata, w finale spotkała się z gospodarzami, Atakiem Elbląg. Obie drużyny w drodze do finału wygrały wszystkie spotkania. Atak pokonał Łotwę, Kazachstan i Start Wrocław po 3:0. W pojedynku o pierwsze miejsce lepsi okazali się Ukraińcy, którzy wygrali 3:1 (13, 20, -24, 19)
— Nasi wschodni sąsiedzi wygrali turniej jak najbardziej zasłużenie, nie doznając w nim porażki — ocenia prezes elbląskiego klubu Tomasz Woźny. — Co do gry naszej drużyny, to walczyła nieustępliwie i też pokazała siatkówkę w bardzo dobrym wydaniu.
Wśród indywidualnie wyróżnionych zawodników znalazł się Marcin Musielak (Atak), który uznany został MVP turnieju.
JK

Źródło: Dziennik Elbląski