Sobota, 19 czerwca 2021. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Już jest! Znamy program Elbląskich Nocy. Ruszyła sprzedaż biletów

2016-06-10 08:04:55 (ost. akt: 2016-06-10 08:20:49)
Elbląskie Noce odbędą się po raz dwudziesty

Elbląskie Noce odbędą się po raz dwudziesty

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Znamy już program dwudziestej edycji Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej, która odbędzie się 19-21 sierpnia. Można już kupować bilety na spektakle, które zostaną wystawione podczas tego wydarzenia.

Festiwal, tradycyjnie już, rozpocznie koncert zatytułowany „Najlepsi z najlepszych”, na którym zaprezentują się laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, jakie odbywają się w tym sezonie w całym kraju.

— Jak zawsze, tak i teraz, powtarzamy, że nie trzeba jeździć na festiwale i przeglądy po całej Polsce, wystarczy być w ostatnie dni sierpnia w Elblągu — zachęca Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy. — Laureatom, którzy wystąpią we wspólnym koncercie, towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem muzycznym Bartosza Krzywdy.

Pierwszy wieczór Elbląskich Nocy rozpocznie się o godzinie 19 na scenie miejskiej przy placu katedralnym. Na koncert nie obowiązują bilety wstępu.

Kolejnego wieczoru organizator Elbląskich Nocy zaplanowano muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego "Kasza zdalnie sterowana" (20 sierpnia, sobota, godz 18, duża sala Światowida). Tworzą go teksty i piosenki charakterystyczne dla obu twórców.
— Pokażemy satyryczno-kabaretową opowieść o współczesnej Polsce z rewelacyjnymi piosenkami i dowcipnymi tekstami — mówi Aleksandra Bednarczuk. — Na scenie zobaczymy szóstkę znakomitych aktorów i wokalistów: Krystynę Tkacz, Katarzynę Żak, Artura Barcisia oraz Dorotę Osińską, Magdalenę Piotrowską i Arkadiusza Brykalskiego oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Spektakl jest mieszanką kabaretu oraz piosenki poetyckiej i żartobliwo-ironicznej.

W ostatni wieczór (niedziela, 21 sierpnia) widzowie Elbląskich Nocy zobaczyć mogą spektakl Teatru Capitol w Warszawie. Daria Widawska, Dominika Ostałowska, Przemysław Sadowski, Aleksandra Popławska, Piotr Nowak i Izabela Zwierzyńska wystąpią w sztuce „Hawaje, czyli przygody siostry Jane”.
— Czeka nas seria komicznych wydarzeń i zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos — zapowiadają organizatorzy. — Dzięki uzbrojonej w dyktafon głównej bohaterce wszyscy wkoło zostają bohaterami gorącego romansu, który rozgrywa się w pięknej scenerii Hawajów.

Oba spektakle pokazane będą na dużej sali CSE "Światowid". Bilety można już kupować w kasie CSE Światowid przy pl. Jagiellończyka oraz on-line na stronie www.rezerwacja.swiatowid.elblag.pl.

Organizatorem Festiwalu jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Patronem medialnym tego wydarzenia jest Dziennik Elbląski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB