Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

2-letnia Blanka walczy z białaczką. Pilnie potrzebny jest dawca szpiku

2016-06-10 15:09:53 (ost. akt: 2016-06-10 15:19:41)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Pilnie jest poszukiwany dawca szpiku dla małej Blanki. Dwuletnia dziewczynka walczy z okropną chorobą białaczką limfoblastyczną. Dwa dni temu na Blankę przestała działać chemia i jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep szpiku!

Może to właśnie Ty pomożesz małej księżniczce pokonać potwora. Jak to zrobić? Do końca czerwca, w godz. 8-16, w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Tysiąclecia w Elblągu można zrobić wymaz i wypełnić formularz, żeby zostać honorowym dawcą szpiku.
Apelujemy o pomoc dla małej dziewczynki. Może to właśnie ktoś z nas jest jej bliźniakiem genetycznym i możesz uratować jej życie.

Dzień Dawcy organizują także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu (II Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 3). 22 czerwca (środa), w godz. 9-16, będzie można zarejestrować się w budynku szkoły przy ul. Królewieckiej 42.
— W codziennych wiadomościach wciąż słyszymy o odwadze, o ludziach, którzy potrafią pomóc w nagłych sytuacjach. Jednak zapominamy o bohaterach anonimowych, którzy oddają część siebie, być ktoś inny mógł żyć. Mowa tu choćby o bliźniakach genetycznych, czyli o osobach, które zarejestrowały się w międzynarodowej bazie dawców szpiku. Są oni potrzebni jak na wagę złota — pisze w imieniu organizatorów akcji Zuzanna Makowska, uczennica II Lo.

Do rejestracji potrzebny jest jedynie dokument tożsamości, dobre chęci i trochę czasu.
— Zarówno pobranie wymazu podczas rejestracji, jak i ewentualne pobranie szpiku jest bezbolesne i bezpieczne. Pamiętaj, że Ty również możesz zostać bohaterem! Serdecznie zapraszamy, licząc na obecność wszystkich życzliwych i szlachetnych — dodaje Zuzanna Makowska.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB